Νίκη με ανατροπή κόντρα σε Λάρισα

19/04/2012 - 11:30

Τη νίκη με σκορ 3-1 απέναντι στη Λάρισα Κ20 πανηγύρισε η ΑΕΛΚ Κ20 στο πλαίσιο της 16ης Αγωνιστικής του πρωταθλήματος νέων της Football League.

Στον αγώνα που πραγματοποιήθηκε στο Χριστοφίδειο Γήπεδο της Αγιάσου, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν με 0-1 στο 37ο λεπτό, όμως στην επανάληψη η ομάδα της Καλλονής ανέτρεψε το εις βάρος της σκορ και έφτασε στη νίκη με 3-1, εκμεταλλευόμενη το γεγονός πως η Λάρισα Κ20 αγωνίστηκε με 10 παίκτες σχεδόν από την έναρξη του β' ημιχρόνου.

Στο 58ο λεπτό, οκτώ λεπτά μετά την αποβολή δηλαδή, ο Ευαγγελιδάκης έφτασε στην ισοφάριση (1-1) έπειτα από ασίστ του Μάκη Σαμπάνη. Με τη συμπλήρωση 75 λεπτών αγώνα, η ΑΕΛΚ Κ20 πήρε προβάδισμα στο σκορ με γκολ του Μπουρού και το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις με δυνατό σουτ ξανά του Μπουρού.

Συνθέσεις
ΑΕΛΚ Κ20: Γόμος, Τσακίρης (70' Μπριλάκης), Σταυρινός, Σαμπάνης Γιώργος, Τριλιανός (53' Πιπερας), Γιουκαρής, Σαμπάνης Άνθιμος, Ευαγγελιδάκης, Μπουρούς, Ντάμπος, Κίστα (83' Πρωτούλης)

ΛΑΡΙΣΑ Κ20: Παπαγιάννης, Γκαλίτσιος, Καραθανάσης, Ψομολιάς, Κορομηλάς (75' Κρητικός), Αγγόδημος, Κρίτσας, Παπαγεωργίου, Τόλιος, Τσιλούλης (51' Χριστόπουλος), Βερβεράς (75' Αγγελής)