Nίκη για... ψηλότερα με Εθνικό Γαζώρου

05/02/2013 - 14:06 Τελευταία τροποποίηση στις 05/02/2013 - 14:38

Iraklis_AELK_K20_2-2Mια ακόμα νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό της η ΑΕΛΚ Κ20, που επικράτησε δύσκολα του Εθνικού Γαζώρου με σκορ 3-2.

Οι φιλοξενεούμενοι προηγήθηκαν στην αναμέτρηση με γκολ του Κωφοκώτσιου (9'), όμως ο Ντάμπος ισοφάρισε άμεσα σε 1-1 (16'). Ο ίδιος παίκτης, πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου, έβαλε την ΑΕΛΚ Κ20 μπροστά με 2-1 (42').

Η επανάληψη δεν ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για την ομάδα του Δημήτρη Γαβαλά, αφού στο 51ο λεπτό αποβλήθηκε ο Πιπεράς. Δύο λεπτά αργότερα, ο Εθνικός Γαζώρου Κ20 ισοφάρισε σε 2-2 με τέρμα που σημείωσε ο Παπαβασιλείου (53'). Ωστόσο, το τελιό 3-2 διαμορφώθημε με αυτογκόλ του Κωφοκώτσιου (72'), χαρίζοντας έτσι τη νίκη στην ομάδα της Καλλονής.

Συνθέσεις (Πηγή: akadimies.gr):

ΑΕΛΚ Κ20 (Γαβαλάς): Γόμος, Μπράκουλα (79’ Πρωτούλης), Τριλιανός, Σαμπάνης, Φωκιανός, Γιουκαρής, Ευαγγελιδάκης, Σ. Πιπεράς, Λίμα (52’ Κίστα), Ντάμπος, Τσακίρης (62’ λ. τρ. Σοφιάνης)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ (Γκράτσιος): Πολυχρονίδης, Κωφοκώτσιος, Κομνηνάκης, Παπαδόπουλος (83' Πουρλίδαλης), Μεντής, Νέδος, Βουλγαρίδης (75' Τσοχανταρίδης), Μεταλλίδης, Παπαβασιλείου, Καζακίδης (62' Σταυράκογλου), Διαμαντής

(Φωτό: aelk.gr)