Σκαρφάλωσε στην τριάδα!

04/03/2013 - 16:06

Aelk_k20_drama_2012_13Άνετη επικράτηση της ΑΕΛΚ Κ20 μέσα στη Θεσσαλονίκη κόντρα στην Αναγέννηση Επανομής (0-3), επεφύλασσε η διεξαγωγή της 15ης Αγωνιστικής στο πρωτάθλημα νέων της Football League.

Oι Καλλονιάτες είχαν ένα εκπληκτικό 15λεπτο στο πρώτο ημίχρονο, πετυχαίνοντας τρία γκολ.

Το σκορ άνοιξε ο Σαμπάνης στο 23', με τον Σοφιάνη να κάνει το 0-2 ένα λεπτό αργότερα και τον Ντάμπο να δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ΑΕΛΚ Κ20 στο 35ο λεπτό.

Συνθέσεις: (Πηγή: acadimies.gr)

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΠΑΝΟΜΗΣ (Σακελλαρίδης): Χατζηδάκης, Καραγιώργης (31' Ντέντας), Τριανταφυλλίδης, Κιβρακίδης, Πιαστόπουλος, Λάμπρου, Κιρλίδης, Σκέμπι, Ορφανίδης, Αντωνιάδης (53' Ραβονίκου), Ταμούσης

ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ (Δημήτρης Γαβαλάς) Γόμος, Καρακλάς, Ευαγγελιδάκης, Σαμπάνης (4' λ.τρ. Τριλιανός), Μπράκουλα, Γιουκαρής, Σοφιάνης, Φωκιανός, Λάτσης (46' Πιπεράς Σπ.), Ντάμπος, Κίστα (72' Μπουρούς)