Πέρασε... τρένο και από το Βόλο!

19/03/2013 - 16:59

AELK_K20_2012-13Σπουδαίο "2" επί της Νίκης Βόλου κατέκτησε η ΑΕΛΚ Κ20, στο πλαίσιο της 17ης Αγωνιστικής του πρωταθλήματος στη Football League νέων, με τους Καλλονιάτες να φιγουράρουν πλέον στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Μπορεί η Νίκη Βόλου να προηγήθηκε με γκολ του Βουρδάκη στο 12ο λεπτό, όμως η χαρά τους δεν κράτησε πολύ, αφού ο Σαμπάνης στο 15' ισοφάρισε 1-1. Η ΑΕΛΚ Κ20 ήταν καλύτερη και πίεσε για την επίτευξη ενός δεύτερου τέρματος. Κάτι που το κατάφερε πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου με σκόρερ τον Ευαγγελιδάκη (37').

Το 1-2 έμεινε μέχρι το τέλος και χάρισε στην ομάδα της Καλλονής ένα πολύτιμο τρίποντο, δίνοντας συνέχεια στο εντυπωσιακό της σερί θετικών αποτελεσμάτων στο β' γύρο.

Συνθέσεις: (Πηγή: acadimies.gr)

ΝIKH ΒΟΛΟΥ Κ20: Βλαχόπουλος, Στατήρας (Ζαρίφης), Μπλούχος, Χασιώτης, Τζανετόπουλος (Ντόντης), Αλεξανδρής, Βουρδάκης, Καρακώστας, Μαλακασιώτης, Μέσε, Παπαπαναγιώτου (Γιαγκουνίδης)

ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ Κ20: Παπάζογλου, Καρακλάς, Ευαγγελιδάκης, Μπράκουλα, Σαμπάνης, Γιουκαρής, Τριλιανός, Φωκιανός, (32' Πιπεράς Σπ.), Μπουρούς (80' Σοφιάνης), Ντάμπος, Μούτσα (76' Κίστα)