Στο τέλος έσωσε την παρτίδα με Πιερικό

08/04/2013 - 20:38

AELK_K20_Pierikos_2012_13Απρόσμενη ισοπαλία, βάσει φόρμας και γενικότερης απόδοσης στα τελευταία ματς, παραχώρησε η ΑΕΛΚ Κ20 στην Κατερίνη με αντίπαλο τον Πιερικό Κ20 (3-3), στο πλαίσιο της 20ης Αγωνιστικής του πρωταθλήματος νέων της Football League.

Η ομάδα της Καλλονής αν και βρέθηκε να προηγείται με 0-2 χάρη στα γκολ του Σοφιάνη (33') και του Ντάμπου (36'), δέχθηκε τέρμα πριν τη λήξη του ημιχρόνου, το οποίο αναπτέρωσε τις ελπίδες των γηπεδούχων.

Στην επανάληψη ο Πιερικός ισοφάρισε αρχικά στο 52ο λεπτό και πήρε μάλιστα το προβάδισμα στο 77ο λεπτό. Ωστόσο η ΑΕΛΚ Κ20 ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή της και είχε ακυρωθέν τέρμα με τον Σοφιάνη (80'), για να ισοφαρίσει τελικά σε 3-3 ο Λίμα (84').

Συνθέσεις

ΠΙΕΡΙΚΟΣ: Πατσογιώργος, Παναγιωτίδης, Καλαϊτζής, Γεωργιάδης (65' Μπλιούμης), Μπαμίχας, Σ.Καρτσιαμπάς, Καρτσιαμπάς Α., Τσιώμης (46' Κατσούλης), Δαλαμήτρας, Βραχνάς (83' Μισιούδης), Νούλας

ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ Καλαϊτζής, Καρακλάς (80' Γ. Πιπεράς), Ευαγγελιδάκης, Σαμπάνης, Γιουκαρής, Λάτσης (61' Φωκιανός), Σοφιάνης, Σπ. Πιπεράς, Μούτσα (70' Λίμα), Ντάμπος, Λάτσης