Ισοπαλία κόντρα στον Ηρακλή

16/04/2013 - 10:16 Τελευταία τροποποίηση στις 16/04/2013 - 10:40

aelk_k20_agiasos4Μακριά από τη νίκη για τρίτο σερί ματς έμεινε η ΑΕΛΚ Κ20, που παραχώρησε ισοπαλία με σκορ 1-1 στην αναμέτρηση κόντρα στον Ηρακλή Κ20, που διεξήχθη στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος νέων της Football League.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 36ο λεπτό και το 0-1 αποτέλεσε σκορ ημιχρόνου. Η ΑΕΛΚ κατάφερε να ισοφαρίσει με το ξεκίνημα της επανάληψης χάρη σε γκολ του Δημήτρη Μπουρού (47'), ωστόσο το 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος με τις δύο ομάδες να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις.

Οι νέοι της Καλλονής παρέμειναν έτσι στην 4η θέση του πίνακα, αποκτώντας πλέον συγκάτοικο τον Εθνικό Γαζώρου Κ20.

(Φωτό: aelk.gr)

ΑΕΛΚ Κ20: Παπάζογλου, Φωκιανός (82' Γ. Πιπεράς), Τριλιανός, Σαμπάνης, Γιουκαρής, Σπ. Πιπεράς, Σοφιάνης, Ευαγγελιδάκης, Μπουρούς, Κίστα (60' Λίμα), Μούτσα (72' Λάτσης)

ΗΡΑΚΛΗΣ Κ20: Mαυρομιχάλης, Μουχαλης (62' Καιδατζής), Λεφίδης, Σταφυλίδης, Λαβίδας, Στεφανίδης, Σαράφογλου, Κυρικτσής (75' Καμιλάλης), Ραφαηλίδης, Μαυρίδης, Αποστολίδης (27' Τσακίρης)