Ηττήθηκαν οι "μικροί" από τον Άρη Κ20

24/08/2013 - 21:52 Τελευταία τροποποίηση στις 26/08/2013 - 13:41

Aris_K20_panigyriko1Με το... αριστερό μπήκε στο πρωτάθλημα νέων της Super League η ΑΕΛΚ Κ20, αφού γνώρισε την ήττα από την αντίστοίχη ομάδα του Άρη με σκορ 2-1.

Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε το απόγευμα στο γήπεδο της ΑΕ Κρήνης, με τους παίκτες του Δημήτρη Γαβαλά να προσπαθούν για το καλύτερο δυνατό απέναντι σε έναν ανταγωνιστικό αντίπαλο.

Οι Θεσσαλονικείς ευτύχησαν να προηγηθούν στο 22ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μπάλιου, όμως πέντε λεπτά αργότερα οι Καλλονιάτες πλήρωσαν τους γηπεδούχους με το ίδιο νόμισμα, ισοφαρίζοντας με πέναλτι που εκτέλεσε σωστά ο Μαγγανάς.

Στην επανάληψη, ο Άρης μπήκε φουριόζος με στόχο να πάρει ξανά την πρωτοπορία στο σκορ. Κάτι που κατάφερε στο 52ο λεπτό, όταν ο Μπιμπισίδης με κεφαλιά νίκησε τους αμυντικούς της ΑΕΛΚ και πέτυχε το 2-1, που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.

ΑΡΗΣ Κ20: Μαντζάρης, Παπακώστας, Λεμονής, Γκόλιας (52’ Μαζουλουξής), Μπιμπισίδης, Φούσκας, Πολυζωϊδης (46’ Στατής), Ρότα, Ζαχαριουδάκης, Μπάλιος, Κατσαμάγκας (46’ Ξόμπλιος)

ΑΕΛΚ Κ20: Γόμος, Καραμπάς (72' Αγριμάκης), Μαγγανάς, Γιαζιτζόγλου, Πιπεράς, Κροτσίδας (λ.τρ. 67' Μπράκουλα), Ιωάννου, Ευαγγελιδάκης, Σοφιάνης, Κίστα, Χατζηκλειδαράς (56' Μούτσα)