Αναβολές, διακοπές και νίκες για τα φαβορί!

03/12/2012 - 12:31 Τελευταία τροποποίηση στις 03/12/2012 - 13:02

basketball_3_2Η κακοκαιρία δεν άφησε ανεπηρέαστο ούτε το μπάσκετ, και συγκεκριμένα την Α' Κατηγορία των ανδρών, αφού ο αγώνας των Ελπίδων Παναγιούδας με τον Παλλεσβιακό αναβλήθηκε λόγω βροχόπτωσης.

Και το ματς του Αστέρα Νίκης με τον Θησέα Παναγιούδας όμως, διακόπηκε 4 λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου 10λεπτου λόγω πτώσης του ρεύματος, με το σκορ στο 8-6 υπέρ των γηπεδούχων.

Στα υπόλοιπα ματς, ο Αρίων Μυτιλήνης δε δυσκολεύτηκε απέναντι στον Παγγεραγωτικό (54-91), ενώ η Ολυμπιάδα Μήθυμνας πήρε τη νίκη κόντρα στον Αιολικό (42-60).

Τα Φύλλα Αγώνα

ΠΑΓΓΕΡΑΓΩΤΙΚΟΣ – ΑΡΙΩΝ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ 54-91
Διαιτητές: Ροδίτης Χ. - Χατζηαργυρίου
Ημιχρόνο: 25-46
Δεκάλεπτα: 17-21, 8-25, 6-23, 23-22
ΠΑΓΓΕΡΑΓΩΤΙΚΟΣ (Ανδριώτης): Ζάρρας 6, Βογιατζής 11(1), Χατζηγιάννης 2, Τράνταλης 9, Πετρόπουλος 1, Ρεβύθης 1, Λιόλιος 17(3), Μύταρος 7
ΑΡΙΩΝ ΓΣ (Καταύτος): Σολωμός 6, Ιωαννίδης 19(1), Κούκουρας 16, Πλωμαριτέλλης 9, Τσακαλάκης 7, Πετρογιάννης 12, Αλατζάς 3, Χρυσός 11, Κωδωνάκης 3, Μαυρίδης 3, Παπαχρήστου 2,

ΑΙΟΛΙΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘΥΜΝΑΣ 42-60
Διαιτητές: Σαλαβός - Μητρέλος
Ημιχρόνο: 26-26
Δεκάλεπτα: 11-12, 15-14, 9-24, 7-10
ΑΙΟΛΙΚΟΣ ΑΕΠΣ (Χίτζιος): Παπαεωργίου 22(2), Τσαίρης 9(1), Γιασσάκης 4, Τσιριντάνης 7(1), Λαμπρινός
ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘΥΜΝΑΣ (Καραγιάννης): Παντελής 12, Τζανετέας 12, Κατουσέλλης 14(2), Μαριγλής 4, Καραγιάννης 9(1), Καραντώνης 6, Καράτσαλος 3(1), Χατζηχρήστου, Κατσιάμπας, Βουρτζούμης

ΑΙΓΕΑΣ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ – ΑΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ 0-20αα

ΕΛΠΙΔΕΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ – ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΣ (Αναβλήθηκε)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΗΣ – ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ (8-6, Διακόπηκε 4:10 πριν τη λήξη του Α' 10λέπτου)