Στην παράταση κέρδισε ο Θησέας

05/12/2012 - 10:59 Τελευταία τροποποίηση στις 05/12/2012 - 12:48

Mpasketa_Kleisto_SLΜετά από ένα συναρπαστικό αγώνα στο Κλειστό της Νεάπολης, ο Θησέας Παναγιούδας έκαμψε την αντίσταση του Αστέρα Νίκης στην παράταση και πήρε τη νίκη στο ματς που ξεκίνησε το... Σάββατο, όμως διακόπηκε απότομα στο 1ο 10λεπτο λόγω πτώσης της τάσης του ρεύματος.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στο σκορ, με το ημίχρονο να κλείνει έχοντας ο Αστέρας Νίκης βραχεία κεφαλή (21-18). Το ίδιο σκηνικό παρέμεινε και στη συνέχεια, με το ματς να οδηγείται στην παράταση, εκεί όπου ο Θησέας αποδείχθηκε πιο ψύχραιμος.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ο Καραμανώλης (20π) με τέσσερα τρίποντα, ενώ για τον Αστέρα Νίκης ξεχώρισε ο Αβαγιανός (22π).