Λύγισε τον Μακαρέα ο Αστέρας Νίκης

09/01/2013 - 09:48 Τελευταία τροποποίηση στις 09/01/2013 - 12:40

makareas_olympias_2012-13_1Σε εξ' αναβολής ματς της Α' Κατηγορίας των ανδρών στο πρωτάθλημα της ΤΕ ΕΟΚ Λέσβου, ο Αστέρας Νίκης πήρε το ροζ φύλλο αγώνα απέναντι στο Μακαρέα και συνέχισε την αρκετά καλή παρουσία του φέτος (46-43).

Η ομάδα του Παναγιώτη Καρέκου ξεκίνησε αρκετά καλά και πήρε προβάδισμα 12 πόντων στο ημίχρονο, χαλαρώνοντας ωστόσο στη συνέχεια, με αποτέλεσμα ο μαχητικός Μακαρέας να μειώσει στην τελευταία περίοδο και το ματς να γίνει ντέρμπι.

Πρώτος σκόρερ για τον Αστέρα Νίκης ήταν Τσακαλάκης (12π) και τον ακολούθησε στο σκοράρισμα ο Αβαγιαννός (10π), ενώ από την ομάδα του Στρατή Βαβαλέρου ξεχώρισε ο Γιαννακός (15π).

Το Φύλλο Αγώνα

ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΗΣ – ΜΑΚΑΡΕΑΣ ΑΓΡΑΣ 46-43
Διαιτητές: Ζειμπέκης - Πατιός
Ημιχρόνο: 24-12
Δεκάλεπτα: 8-5, 16-7, 10-14, 12-17
ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΗΣ (Καρέκος): Κελεμένης 4, Αβαγιανός 10, Χατζησάββας 6, Καρέκος 1, Νικολαίδης 3, Γιαλαμάς 6, Τσακαλάκης 12, Μανιάτης 4, Βουτσής, Κοντός
ΜΑΚΑΡΕΑΣ ΑΓΡΑΣ (Βαβαλέρος): Πασβούρης Γ. 6, Γιαννακός 15(3), Ψύλλος 2, Γεωργέλλης 3(1), Καλαιτζής 2, Πασβούρης Ι. 9(1), Γώγος Δ. 4, Κουδουνάς Β. 2, Κουδουνάς Γ., Γιαννής

* ΑΟΜ και Ελπίδες Παναγιούδας έχουν ένα μηδενισμό και -1 βαθμό
** Αστέρας Νίκης, Αιολικός, ΑΟΜ, Αρισβαίος Καλλονής, Παγγεραγωτικός και Ελπίδες Παναγιούδας έχουν έναν αγώνα λιγότερο