Έξι στα έξι ο Θησέας Παναγιούδας

31/03/2015 - 12:47

Μια ακόμα νίκη, την έκτη σε ισάριθμα ματς στο πρωτάθλημα γυναικών της ΤΕ ΕΟΚ Λέσβου, πέτυχε ο Θησέας Παναγιούδας που οδεύει ολοταχώς για το 12ο τίτλο στη συγκεκριμένη κατηγορία την τελευταία 15ετία!

Η ομάδα του Κώστα Καραμανώλη, που έχει στις τάξεις της πλέον το καλύτερο έμψυχο υλικό του νησιού, ήταν ασταμάτητη από το ξεκίνημα παίρνοντας διαφορά 12 πόντων στο πρώτο 10λεπτο (4-16) και 17 στο ημίχρονο (10-27). Η τρίτη περίοδος ήταν η πλέον παραγωγική για τον Θησέα, που εκτόξεσε το προβάδισμά του στο +39 (14-63) για να ολοκληρωθεί το παιχνίδι με τελικό σκορ 19-66.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα του Γαρμπιδάκη είναι νεοφώτιστη στην κατηγορία και κάνει φιλότιμες προσπάθειες στο φετινό πρωτάθλημα, παίρνοντας εμπειρίες και παραστάσεις. Ο Αιγέας μοιράστηκε το σκοράρισμα με τις Ζαχαρίου (7π), Γαζήλ (6π), ενώ από το σύλλογο της Παναγιούδας σε διψήφια νούμερα κινήθηκαν οι Σαϊτάνη (18π) και Φωτέλλη (10π).