Νίκη Αρισβαίου επί Ολυμπιάδας

09/04/2015 - 18:54 Τελευταία τροποποίηση στις 09/04/2015 - 19:17

Σαφές προβάδισμα για ένα καλύτερο πλασάρισμα στη βαθμολογία πήρε ο Αρισβαίος Καλλονής, που επικράτησε στο Μόλυβο της τοπικής Ολυμπιάδας (22-27), στο πρωτάθλημα γυναικών της ΤΕ ΕΟΚ Λέσβου, φτάνοντας έτσι τις τρεις νίκες σε επτά αγώνες.

Η ομάδα της Ολυμπιάδας ήταν καλύτερη στις δύο πρώτες περιόδους, διατηρώντας ισχνό προβάδισμα (16-11), ωστόσο είχε ένα κακό επιθετικά τρίτο 10λεπτο, που σε συνδυασμό με την ανοδική απόδοση του Αρισβαίου την έφερε πίσω στο σκορ στο τέλος της τρίτης περιόδου (16-17). Η ομάδα της Καλλονής αποδείχθηκε πιο συγκεντρωμένη και ψύχραιμη στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού, φεύγοντας νικήτρια από το Μόλυβο με το τελικό 22-27.

Πρώτη σκόρερ από τις νικήτριες η Στιβακτάκη (12π), ενώ από πλευράς Ολυμπιάδας διακρίθηκε επιθετικά η Κοσκινά (10π).