Αυτός είναι ο Αιολικός 58-66 τον Φοίνικα

09/04/2023 - 14:52 Τελευταία τροποποίηση στις 10/04/2023 - 15:26

Ο Αιολικός με άμυνα για σεμινάριο ξανά στο τέταρτο δεκάλεπτο και επιμέρους σκορ 3-14, δεχόμενος μόνο 3 βολές, πήρε το ροζ φύλλο αγώνα στην έδρα του Φοίνικα, ο οποίος επιστρέφει τη νέα χρονιά στα  παρκέ της ΕΣΚΑΝΑ.

Ο Αιολικός ήταν καλύτερος στο πρώτο δεκάλεπτο και προηγήθηκε 12-19. Η ομάδα του Πειραιά στη συνέχεια πέρασε στην αντεπίθεση και βρέθηκε μπροστά στο ημίχρονο 32-31.

Η ομάδα της Μυτιλήνης αν και βρέθηκε ξανά πίσω στο σκορ την τρίτη περίοδο 55-52 και 32-31 στο ημίχρονο, στο τελευταίο μέρος παίζοντας καλή άμυνα με μόλις 3 πόντους, τελείωσε τη δουλειά του κάνοντας το 3-1 στη σειρά των αγώνων και πλέον ετοιμάζεται για την πολύ δύσκολη μάχη κόντρα στη Νίκη Αμαρουσίου.  Αυτός είναι ο Αιολικός και μπορεί να κερδίσει την παραμονή του στη Γ Εθνική αν παίξει όπως ξέρει κόντρα σε οποιονδήποτε αντίπαλο.