Πήρε τη νίκη ο Αίολος

08/11/2022 - 11:08 Τελευταία τροποποίηση στις 08/11/2022 - 11:29

Νικητής αναδείχθηκε ο Αίολος στην μία και μοναδική αναμέτρηση στο  πρωτάθλημα μπάσκετ εφήβων με αντίπαλο τον Πολυνίκη και τελικό σκορ 47-40.

Οι γηπεδούχοι στο πρώτο δεκάλεπτο προηγήθηκαν 10-2 και το δεύτερο έκλεισε ξανά υπέρ τους με 11-8. Στην τρίτη περίοδο, ο Πολυνίκης ισορρόπησε σημειώνοντας 20 πόντους έναντι 12 του Αιόλου. Στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης η φιλοξενούμενη ομάδα ήταν άστοχη και με σκορ 14-10 ο Αίολος πήρε το ροζ φύλλο αγώνα.

Με αυτή την αναμέτρηση ολοκληρώθηκε η 5η αγωνιστική και συνολικά ο πρώτος γύρος στο πρωτάθλημα εφήβων, ενώ υπενθυμίζεται ότι ο δεύτερος αγώνας της αγωνιστικής ανάμεσα στην Αθλητική Λέσχη και τον Ήφαιστο είχε διεξαχθεί στην 28η Οκτωβρίου με νικήτρια την ομάδα της Λήμνου με σκορ 36-61.