Πήρε τη νίκη ο Ήφαιστος κόντρα στον Πολυνίκη

07/12/2022 - 18:42 Τελευταία τροποποίηση στις 07/12/2022 - 18:57

Στην αναμέτρηση που ολοκλήρωσε την 9η και προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος μπάσκετ εφήβων, ο Ήφαιστος επικράτησε με 66-34 κόντρα στον Πολυνίκη.

Στη γειτονική Λήμνο ο Ήφαιστος διατήρησε το αήττητο στα εντός έδρας παιχνίδια και παρέμεινε πρώτος στη βαθμολογία. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με σκορ 18-7, ενώ στο ημίχρονο η ομάδα της Λήμνου προηγήθηκε 28-22.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Πολυνίκης είχε την ατυχία να χάσει τον αρχηγό του Αλέξανδρο Οσμάνι ο οποίος τραυματίστηκε και αποχώρησε από τον αγώνα, γεγονός το οποίο επηρέασε όλη την ομάδα. Ο Ήφασιτος στην τελευταία περίοδο κυριάρχησε με 21-2 και έφτασε στη νίκη με το τελικό 66-34.

Ο Αλέξανδρος Οσμάνι υποβλήθηκε σε όλες τις απαραίτητες εξετάσεις και ευτυχώς είναι καλά στην υγεία του χωρίς να αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα.