Λύγισε στην παράταση η Ολυμπιάς κόντρα στον ΒΑΟΛ

13/05/2023 - 10:42 Τελευταία τροποποίηση στις 13/05/2023 - 10:59

Η Ολυμπιάς στον πρώτο αγώνα της Β φάσης του Πανελλήνιου πρωταθλήματος μπάσκετ κορασίδων, αντιμετώπισε τον οικοδεσπότη ΒΑΟΛ γνωρίζοντας την ήττα στην παράταση (45-45) 57-52.

Σε μια αναμέτρηση που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, με εναλλαγές στο σκορ, αγωνία και με όλα τα χαρακτηριστικά ενός μεγάλου αγώνα, η ομάδα του Μολύβου που έφτασε μια ανάσα από τη νίκη, όμως ο ΒΑΟΛ ήταν τελικά η ομάδα που χαμογέλασε στο φινάλε.

Το ημίχρονο έληξε με την ομάδα της Χίου να προηγείται στον πόντο 19-18. Στο δεύτερο μέρος η Ολυμπιάς πήρε τα ηνία του αγώνα ανεβάζοντας τη διαφορά ακόμη και σε διψήφιο αριθμό στα μέσα της 4ης περιόδου, όμως ο ΒΑΟΛ κατάφερε να ισορροπήσει και να φτάσει στη νίκη στον έξτρα χρόνο.