Νίκησε ο Θησέας

25/10/2011 - 12:03 Τελευταία τροποποίηση στις 15/11/2012 - 13:56

Με τις Ελπίδες Παναγιούδας να μπαίνουν στη μάχη του πρωταθλήματος νεανίδων, συνεχίστηκε η δράση στη συγκεκριμένη διοργάνωση.

Οι Ελπίδες αντιμετώπισαν την έτερη ομάδα της Παναγιούδας, το Θησέα, γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 26-42 σε ένα ματς που μέτρησε η εμπειρία. Ο Θησέας πήρε το προβάδισμα από το ξεκίνημα της αναμέτρησης, έκλεισε το ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 9-21 και στην επανάληψη κατέβασε... στροφές, με το ματς να ολοκληρώνεται στο +16 υπέρ του.

Από το Θησέα ξεχώρισε η... οικογένεια Νεοχωρίτη, που σημείωσε 32 από τους συνολικά 42 πόντους της ομάδας. Για τις Ελπίδες, πρώτες σκόρερ ήταν η Αργυρού (8π) και η Αβαγιαννού (7π).

ΕΛΠΙΔΕΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ – ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ (26-42)
Σκορ ημιχρόνου: 9-21
Τα δεκάλεπτα: : 5-9, 4-12, 9-9, 8-12
Διαιτητές: Μπρούζας
ΕΛΠΙΔΕΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ (Γιαννακέλλης): Αράπη 4, Αβαγιανού 7, Πρωτούλη 2, Αργυρού 8, Μυστεγνιώτου 5
ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ (Καραμανώλης): Νεοχωρίτη 18, Δαρδάγου 1, Αντωνέλλη 6, Νεωχωρίτη Ρ. 14, Βουνάτσου 2, Χατζημιχαήλ 1