Ανατροπή για Θησέα

27/03/2012 - 15:17 Τελευταία τροποποίηση στις 15/11/2012 - 13:39

Το πρωτάθλημα κορασίδων συνεχίστηκε με την αναμέτρηση του Θησέα Παναγιούδας κόντρα στον Αίολο Μυτιλήνης, σε ένα συναρπαστικό ματς που κρίθηκε στο β' ημίχρονο με το ροζ φύλλο αγώνα να καταλήγει στην ομάδα του Κώστα Καραμανώλη.

Ο Αιολος του Θόδωρου Γιαννίκου ξεκίνησε πιο δυνατά και πήρε προβάδισμα επτά πόντων στο τέλος της Α' Περιόδου, διατηρώτας αυτή τη διαφορά και στο ημίχρονο.

Όμως στην επανάληψη ο Θησέας ήταν πολύ καλός επιθετικά, κάλυψε γρήγορα τη διαφορά στην Γ' Περίοδο, παίρνοντας μάλιστα και απόσταση ασφαλείας από τον Αίολο, ενώ συνέχισε το παραγωγικό του παιχνίδι και στο 4ο 10λεπτο, επικρατώντας τελικά με 52-37.

Πρώτη σκόρερ για τις νικήτριες η Γ. Νεοχωρίτη (17π) και την ακολούθησε η Χατζησταματίου (14π). Για τον Αίολο, ξεχώρισε η Χαρδαλή (14π).