Ο Θησέας έσπασε το αήττητο του Αρίωνα!

27/11/2012 - 13:26 Τελευταία τροποποίηση στις 27/11/2012 - 13:39

basketballnetΦωτιά στο πρωτάθλημα εφήβων έβαλε η νίκη του Θησέα επί του αήττητου μέχρι προχθές Αρίωνα Μυτιλήνης με σκορ 51-52, αφού πλέον η ομάδα της Παναγιούδας ισοβαθμεί στην κορυφή της βαθμολογίας με τον Παλλεσβιακό, έχοντας πάντως ένα ματς παραπάνω από τον Αρίωνα, που διατηρεί ακόμα το πλεονέκτημα για την πρωτιά.

Ο αγώνας ήταν συναρπαστικός, με συνεχείς εναλλαγές στο σκορ. Οι δύο ομάδες είχαν από μια περίοδο στο α' ημίχρονο και στη συνέχεια πήγαιναν πόντο-πόντο μέχρι το τέλος.

Ο Θησέας, με τον Βλαστάρη (17π) και τον Σίμου (15π) σε μεγάλη μέρα, πήρε τη νίκη με 51-52. Από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Καθιώτης (19π), ευστοχώντας μάλιστα σε τέσσερα τρίποντα!