Προβάδισμα Αίολου στα ημιτελικά

07/01/2013 - 14:33 Τελευταία τροποποίηση στις 07/01/2013 - 14:38

basketball_shot_1234Σπουδαία νίκη σε ένα συναρπαστικό σε εξέλιξη ματς, πανηγυρίσε ο Αίολος Μυτιλήνης απέναντι στο Θησέα Παναγιούδας (29-26), στον πρώτο ημιτελικό του πρωταθλήματος νεανίδων της ΤΕ ΕΟΚ Λέσβου.

Η ομάδα του Θοδωρή Γιαννίκου, αν και βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο (13-14), είχε μια καταπληκτική τρίτη περίοδο όπου με επιμέρους σκορ 10-2, πήρε σημαντικό προβάδισμα και έφτασε τελικά στην κατάκτηση του ροζ φύλλου αγώνα, παρά την αντεπίθεση της ομάδας του Κώστα Καραμανώλη.

Πρώτη σκόρερ του αγώνα ήταν η Δήμου (15π), χωρίς να είναι αρκετές οι προσπάθειές της για την εξασφάλιση της νίκη. Από τον Αίολο ξεχώρισαν η Τσαχιρίδη (9π) και η Βούρου (8π).