Η πρόκριση ανάμεσα σε Αίολο και ΒΑΟΛ

20/04/2013 - 19:56 Τελευταία τροποποίηση στις 20/04/2013 - 20:15

basketball_3_2Kαμία δυσκολία δε συνάντησε ο Βούρειος Χίου στο παιχνίδι του με αντίπαλο τον Ίκαρο Ικαρίας, κερδίζοντας με σκορ 62-18 στο Κλειστό Γυμναστήριο Μυτιλήνης, κατά τη 2η Αγωνιστική της προκριματικής φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος κορασίδων, που διεξάγεται στη Λέσβο.

Η ομάδα της Χίου ήταν καιταιγστική από το ξεκίνημα της αναμέτρησης, τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση, κλείνοντας το ημίχρονο με το ευρύ 44-7. Ο Ίκαρος ανέκοψε τον ξέφρενο ρυθμό της στην τρότη περίοδο, ωστόσο τα πάντα είχαν κριθεί με το φωτεινό πίνακα να γράφει το τελικό 62-18.

Πρώτες σκόρερς του Βούρειου ήταν η Ντόσκα (13π) και η Τριανταφυλλάκη (13π), ενώ από την ομάδα της Ικαρίας ξεχώρισε η Γλάρου (14π).

Έτσι, η πρόκριση θα κριθεί ανάμεσα σε Αίολο Μυτιλήνης και ΒΑΟΛ Χίου, με τον αγώνα τους να είναι προγραμματισμένος για τις 3 το μεσημέρι της Κυριακής (21/4).