![Sportlesvos.gr Logo](/images/logo-sportlesvos-wh-new.png)
Απαγορεύεται η χρήση ή επαναδημοσίευσή του σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς τη γραπτή άδεια του εκδότη.
"Μπάλα στον Αέρα" 99 FM. Ακούστε Ζωντανά
Σύμφωνα με απόφαση του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού, ορίστηκε η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Λέσβου ως έδρα διεξαγωγής Υγειονομικής Εξέτασης και Πρακτικής Δοκιμασίας των υποψηφίων για τα Τμήματα Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού (Τ.Ε.Φ.Α.Α.), ακαδημαϊκού έτους 2024-2025, όπως ενημέρωσε η Περιφέρεια Β. Αιγαίου.
Οι δοκιμασίες των υποψηφίων θα πραγματοποιηθούν το χρονικό διάστημα από 17 ως 28 Ιουνίου 2024. Τα αγωνίσματα του στίβου θα πραγματοποιηθούν στο Δημοτικό Στάδιο Μυτιλήνης και το αγώνισμα της κολύμβησης (50μ. ελεύθερο) στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Χίου.
Το σχετικό πρόγραμμα υγειονομικής εξέτασης και πρακτικής δοκιμασίας θα σταλεί στα σχολεία και θα αναρτηθεί στην ιστοσελίδα της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Λέσβου, από όπου και θα ενημερώνονται οι υποψήφιοι.