Έμειναν στα... ίδια!

07/05/2017 - 19:29

Με δύο ισοπαλίες ολοκληρώθηκε η 2η Αγωνιστική των Playoffs στην Α' ΕΠΣ Λέσβου, που θα κρίνουν τον τίτλο και την άνοδο στη Γ' Εθνική. Ο Αετός υποχρέωσε σε ισοπαλία τον πρωτοπόρο Αίγειρο Μυστεγνών, στα Λουτρα (1-1), ενώ Διαγόρας και Αιγέας Πλωμαρίου μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις στην Αγία Παρασκευή (1-1).

Αετός Λουτρών-Αίγειρος Μυστεγνών 1-1 (1-0)

Σε ένα ματς με πολλές φάσεις μπροστά και από τις δύο εστίες, Αετός και Αίγειρος έμειναν στην ισοπαλία, που ήταν και το πιο δίκαιο αποτέλεσμα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κροτσίδα στο πρώτο μέρος και πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους σκορ για την ανάπαυλα. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα ων Μυστεγνών κατόρθωσε να φέρει το ματς στα ίσα με γκολ του Αλαγιάννη, φεύγοντας από τα Λουτρά με τον πολύτιμο βαθμό, που της επιτρέπει να παραμείνει στην κορυφή της ειδικής βαθμολογίας.

Διαγόρας Αγ. Παρασκευής-Αιγέας Πλωμαρίου 1-1 (1-0)

Σε ένα ματς από το οποίο δεν έλειψαν οι εντάσεις και οι γκρίνιες, Διαγόρας και Αιγέας αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1, χάνοντας -ο καθένας για λογαριασμό του- την ευκαιρία να εκμεταλλευτούν το στραβοπάτημα του Αίγειρου στα Λουτρά. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στις καθυστερήσεις του πρώτου 45λεπτου με γκολ του Ντάνιελ, αλλά η ομάδα του Πλωμαρίου βρήκε τον τρόπο να επανέλθει με τέρμα που σημείωσε ο Χρυσάφης στα μισά του δευτέρου μέρους. Το τελικό 1-1 άφησε ανοικτούς λογαριασμούς για τη συνέχεια, ενώ το ενδιαφέρον των Playoffs παραμένει υψηλό, αφού τίποτα δεν έχει ξεκαθαρίσει ακόμα.