Πέρασε μπροστά με "2" ο Αιγέας Πλωμαρίου!

10/05/2017 - 21:30 Τελευταία τροποποίηση στις 10/05/2017 - 21:44

Ακόμα μεγαλύτερο ενδιαφέρον δόθηκε στα Playoffs της Α' ΕΠΣ Λέσβου, μετά τα αποτελέσματα της 3ης Αγωνιστικής, όπου ο Αιγέας Πλωμαρίου πέτυχε σπουδαία νίκη μέσα στην έδρα του Αίγειρου Μυστεγνών (2-3) και ο Διαγόρας Αγ. Παρασκευής πέρασε με το "2" από την έδρα του Αετού Λουτρών (0-1).

Αίγειρος Μυστεγνών-Αιγέας Πλωμαρίου 2-3 (1-2)
Βουρανής, Λυρής, Βερρής - Ενωσιακό Θερμής
Παρατηρητής αγώνα: Ντουνιάς

Εξαιρετικό ματς στο Ενωσιακό της Θερμής, με τον Αιγέα να παίρνει τη νίκη και να προσπερνά τον Αίγειρο στην ειδική βαθμολογία των Playoffs. Μπορεί οι γηπεδούχοι να προηγήθηκαν αρκετά νωρίς με τον Αλαγιάννη, όμως οι παίκτες του Στέλιου Μουντανάρη δεν πτοήθηκαν, ισοφαρίζοντας άμεσα με τον Άνταμ, φτάνοντας και στο 1-2 με γκολ του Χρυσάφη λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Το δεύτερο 45λεπτο ξεκίνησε όπως ολοκληρώθηκε το πρώτο, με γκολ του Χρυσάφη δηλαδή, για το 1-3 υπέρ του Αιγέα. Η ομάδα του Φώτη Κοκκινέλλη μείωσε σε 2-3 με τέρμα του Συβρή. Η αποβολή του τερματοφύλακα Παπαδάτου, στη φάση του γκολ, άλλαξε τις αριθμητικές ισορροπίες, όμως δεν έμελλε να αλλάξει και το σκορ με το 2-3 να μένει ως το τέλος και τους Πλωμαρίτες να πανηγυρίζουν μια εξαιρετικής σημασίας νίκη.

Αετός Λουτρών-Διαγόρας Αγ. Παρασκευής 0-1 (0-1)
Κουλουδής, Βλουτέλλης, Ψύλλος - Γήπεδο Λουτρών

Στο Γήπεδο Λουτρών, ο Διαγόρας προηγήθηκε από νωρίς με γκολ του Φιλιανού, όμως παρά τις ευκαιρίες του στη συνέχεια δεν κατάφερε να "κλειδώσει" τη νίκη, με συνέπεια ο Αετός να είναι εντός της διεκδίκησης ενός θετικού αποτελέσματος ως το τέλος. Η ομάδα των Λουτρών όμως δεν κατόρθωσε να σκοράρει κι έτσι ο Διαγόρας έφυγε με το τρίποντο, απέχοντας μόλις 3 βαθμούς από την κορυφή της βαθμολογίας.