Τεσσάρα - έκπληξη ο Μεσότοπος!

21/10/2017 - 17:59 Τελευταία τροποποίηση στις 21/10/2017 - 23:57

"Μπαμ" με το... καλησπέρα στην 6η Αγωνιστική της Α' ΕΠΣ Λέσβου, αφού στο ματς που άνοιξε την αυλαία σήμερα το μεσημέρι, ο Μεσότοπος νίκησε τον Αετό Λουτρών (4-1) και σκαρφάλωσε ακόμα ψηλότερα στο βαθμολογικό πίνακα. Ο αγώνας διεξήχθη μια ημέρα νωρίτερα από τα υπόλοιπα παιχνίδια, λόγω της ταυτόχρονης διεξαγωγής του Διαγόρας-Ερμιονίδα για τη Γ' Εθνική, στο Γήπεδο Αγίας Παρασκευής.

Στα υπόλοιπα ματς της Κυριακής, η πιο αμφίρροπη συνάντηση διεξάγεται στο Κάτω Τρίτος, εκεί όπου ο τοπικός Αλκιβιάδης θα υποδεχθεί τον Κεραυνό Αφάλωνα. Ο Ατρόμητος Ανεμώτιας θα προσπαθήσει εντός έδρας να συνεχίσει το αήττητο σερί του και απέναντι στον Πολιχνίτο, ενώ στο «Χριστοφίδειο» ο Όλυμπος Αγιάσου θα κοντραριστεί με τον ουραγό Αχιλλέα Πέτρας. Στο Ενωσιακό της Θερμής, ο Αίγειρος Μυστεγνών αναμετράται με τον Οδυσσέα Ελύτη. Τέλος, στο «Μιχαλέλλειο» του Πλωμαρίου ο Αιγέας θα τεθεί αντιμέτωπος με τον Αρίωνα Μήθυμνας.

6η Αγωνιστική

Μεσότοπος-Αετός Λουτρών 4-1 (2-0)
Γήπεδο Διαγόρα Αγίας Παρασκευής
Μποντάκης, Μπάλιακα, Μεστρός
Παρατηρητές: Πηγάσης, Σταμπουλής

Εμφατική νίκη σημείωσε ο Μεσότοπος, νικώντας τον Αετό Λουτρών με 4-1! Η ομάδα του Θοδωρή Γιακαλή είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και μετουσίωσε την υπεροχή της σε γκολ, βάζοντας γερές βάσεις από το ημίχρονο, χάρη σε δύο γκολ του Παντελή Κουλουδή. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι σκόραραν δύο ακόμη τέρματα με τους Αλαγιάννη και Λάτση, ενώ ο Αετός Λουτρών πέτυχε το γκολ της τιμής με εκτέλεση φάουλ του Χρήστου Μουτζούρη. Ο Μεσότοπος είχε και δύο δοκάρια με τους Τσατσάκη και Αλαγιάννη, στην καλύτερή του φετινή εμφάνιση, παρά τις σημαντικές απουσίες αφού δεν αγωνίστηκαν οι Τσιπάς, Χατζησπύρος και Μπριλάκης.