Ισόπαλο το ντέρμπι στην Αγία Παρασκευή

30/01/2011 - 21:03 Τελευταία τροποποίηση στις 31/01/2011 - 15:52

Ατρόμητος και Όλυμπος ήταν οι κερδισμένοι της αγωνιστικής που μας πέρασε, αφού είδαν το Διαγόρα να χάνει βαθμούς στο μεγάλο ντέρμπι με τον Αστέρα και να υποχωρεί στην τρίτη θέση της βαθμολογίας. Το 2-2 της Αγίας Παρασκευής σε ενα πολύ καλό παιχνίδι, κέντρισε το ενδιαφέρον των φιλάθλων και το τελικό αποτέλεσμα παρ΄ όλο που δεν άρεσε ούτε στους γηπεδούχους ούτε στους φιλοξενούμενους, ήταν δίκαιο... Αναλυτικά τα παιχνίδια.

Όλυμπος-Αιγέας 5-1

Πολλά κέφια είχαν οι παίκτες του Θοδωρή Παπαλόπουλου, συντρίβοντας τον Αιγέα με 5-1, επιστρέφοντας παράλληλα στην κορυφή μετά από καιρό, έστω και στην ισοβαθμία με τον Ατρόμητο. Ο Όλυμπος ήταν πολύ καλύτερος και είχε πλουραλισμό στο σκοράρισμα. Καζάνης, Γραμέλλης, Λαλάς, Ψαρρός και Χωματάς ήταν οι σκόρερς, με τον Αιγέα να μειώνει με τον Ταλιάνη.

Ατρόμητος-Αρίων Μήθ. 3-0

Δεν είχε πρόβλημα ο Ατρόμητος με αντίπαλο τον Αρίων Μήθυμνας και με 3-0 πήρε τους τρεις βαθμούς που τον επαναφέρουν στην πρώτη θέση, που έχασε την περασμένη αγωνιστική από τον Αστέρα Νίκης. Ο Κούτσας άνοιξε το σκορ, με το Μποντακόπουλο και τον Ευαγγέλου να διαμορφώνουν το τελικό σκορ.

Δόξα Πλαγιάς-ΑΕΜ 2-0

Βαθυά βαθμολογική ανάσα πήρε η Δόξα, που κέρδισε την ΑΕΜ που προβλημάτισε με την απόδοσή της με 2-0. Ο Καβαρνός άνοιξε το σκορ για να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του ο Ν. Καραμπάσης.

Φίλια-Αετός Λουτρών 2-1

Η Φίλια ήταν η μεγάλη νικήτρια στην αναμέτρηση με τα Λουτρά, με το Μουστάκα να χαρίζει στο δεύτερο ημίχρονο το πολύτιμο τρίποντο. Το πρώτο μέρος έληξε ισόπαλο με 1-1 με τα γκολ των Πανταζή για τους γηπεδούχους και Κάβουρα για τους φιλοξενούμενους.

Αναγέννηση Γέρας-Βύρων 3-1

Πολύ μεγάλη νίκη στο πολύ αμφίρροπο παιχνίδι της αγωνιστικής, πήρε η ομάδα του Δημήτρη Γαβαλά, που ήταν καλύτερη στην επανάληψη και δίκαια πήρε τους βαθμούς της νίκης. Ο Τάκας με δύο τέρματα έδωσε άλλο αέρα στους γηπεδούχους, που έβλεπαν τη Μόρια πάντα μέσα στο παιχνίδι από το γκολ Αντωνιάδη. Στην επανάληψη ο Παυλέλλης διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Διαγόρας-Αστέρας Νίκης 2-2

Στο μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής, οι δύο μεγάλοι αντίπαλοι μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις μετά το τελικό 2-2. Ο Αστέρας που έχει μετατραπεί σε ρυθμιστή της κορυφής, πήρε άλλο ένα θετικό αποτέλεσμα κόντρα στους «μεγάλους» και θα μπορούσε να πάρει ακόμη και τη νίκη μέσα στην Αγία Παρασκευή, αφού προηγήθηκε δύο φορές στο παιχνίδι. Όμως ο Διαγόρας δεν αγχώθηκε, έβαλε τη μπάλα κάτω, πίεσε και το τελικό αποτέλεσμα μάλλον είναι δίκαιο. Ο Αστέρας προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με τον Κουκέλλη. Ο Διαγόρας αντέδρασε με τον Μελαχροινό, αλλά ο Αστέρας πήρε ξανά κεφάλι με τον Χατζέλλη. Ο Π. Δελόλμας, έφερε το ματς στα ίσια λίγο πριν το τέλος σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι, αντάξιο του ονόματος των δύο αντιπάλων.

Αλκιβιάδης-Θύελλα 1-4

Θ. Παπαδημητρίου και Ντόρης Αραμπατζής, αντάλλαξαν πρόσφατα πάγκους και βρέθηκαν αντίπαλοι σήμερα, με τον πρώτο να χαμογελά με την ευρεία νίκη εις βάρος της πρώην ομάδας του. Ο Καραγιάννης με δύο τέρματα, άνοιξε το δρόμο για τη νίκη στους φιλοξενούμενους και οι Καλλιμαντζέρος και Λουπέλλης, απλά ανέβασαν το δείκτη του σκορ. Το γκολ της στιγμής για τον Αλκιβιάδη, πέτυχε ο Ντράνος, ενώ η Θύελλα τελείωσε το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Σταυρινού.