Πέρασε και από το Κ. Τρίτος ο Όλυμπος

13/02/2011 - 21:39 Τελευταία τροποποίηση στις 14/02/2011 - 12:10

Ο Όλυμπος ξεπέρασε το πρόβλημα του Αλκιβιάδη και συνέχισε στην κορυφή μετά το 1-3 μέσα στο Κάτω Τρίτος. Ο Ατρόμητος με το ίδιο σκορ στην Αγία Μαρίνα, παρέμεινε σε απόσταση βολής. Ο Αστέρας Νίκης επέστρεψε στις νίκες με αντίπαλο τον Αετό. Σπουδαίο διπλό πήρε ο Αιγέας μέσα στην έδρα της Φίλιας.

Αναγέννηση Γέρας-Προοδευτική 2-1

Με δύο γκολ του Μιμίκου που αποδείχθηκε ο κρυφός άσσος στο μανίκι του Γαβαλά, η Γέρα δύσκολα λύγισε την Προοδευτική, παίρνοντας τους τρεις πολύτιμους βαθμούς. Η Προοδευτική σκόραρε με το Νανίδη.

Δόξα Πλαγιάς-Θύελλα Πηγής 1-0

Ένα γκολ του Καραμβάση έκρινε την αναμέτρηση της Δόξας με τη Θύελλα, με τους γηπεδούχους να παίρνουν σημαντική βαθμολογική ανάσα ενόψει της δύσκολης συνέχειας.

Φίλια-Αιγέας Πλωμαρίου 0-1

Με ένα γκολ του Λούπου στην επανάληψη, ο Αιγέας έλυσε το γόρδιο δεσμό της Φίλιας και πήρε μία ακόμη πολύ σημαντική νίκη.

Αλκιβιάδης Κ. Τρίτους-Όλυμπος Αγιάσου 1-3

Ούτε στο Κάτω Τρίτος δε σταμάτησε το τρένο του Θοδωρή Παπαλόπουλου, που ακούει στο όνομα Όλυμπος και με το εμφατικό 1-3 απέναντι στον ελλιπή Αλκιβιάδη, συνέχισε στην κορυφή της βαθμολογίας. Το πρώτο μέρος έληξε ισόπαλο 1-1 με τον Χαραλάμπους και τον Τόρα να διαμορ΄φωνυν το σκορ. Στην επανάληψη όμως ο Όλυμπος πάτησε γκάζι και με γκολ των Αφαλωνιάτη και Σκαρακάκη, συνέχισε νικηφόρα στο πρωτάθλημα.

Αστέρας Νίκης-Αετός Λουτρών 2-0

Επέστρεψε στις νίκες ο Αστέρας Νίκης, υποτάσσοντας τον Αετό Λουτρών με 2-0. Ο Χατζέλλης και ο Παπαγεωργίου πέτυχαν τα δύο τέρματα των τυπικά γηπεδούχων, με τον Αετό να τελειώνει το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Βασιλικάκη.

Ατρόμητος Αγ. Μαρίνας-Βύρων Μόριας 3-1

Έστω και δύσκολα, ο Ατρόμητος πήρε τη νίκη απέναντι στον σκληρό Βύρωνα που δεν ανέβηκε στην Αγία Μαρίνα για να χάσει. Ο Λύγκος και οι Γιάννης και Γιώργος Ευαγγέλου, πέτυχαν τα τρία γκολ των γηπεδούχων.

ΑΕΜ-Αρίων Μήθυμνας 2-1

Η ΑΕΜ έκανε το χρέος της με αντίπαλο τον Αρίονα και κέρδισε με 2-0 χάρις σε τέρματα των Μαϊστρέλλη και Σεραφίγγου. Η ομάδα του Μολύβου παρά το ότι έμεινε πίσω με 2-0 στο σκορ από το ημίχρονο, δεν τα παράτησε αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει το σκορ σε 2-1 με τον Χρονόπουλο.