13 24-56

**Η Δόξα Πλαγιάς ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς
***Ο Διαγόρας υπέστη μηδενισμό -6 βαθμών

Αρίων Μηθημνας - Φίλια 5-0

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε το ματς ο Αρίωνας Μήθυμνας, που ήταν σαρωτικός απέναντι στη Φίλια, κερδίζοντας με το ευρύ 5-0. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 2-0, χάρη στα γκολ των Βαξεβάνη και Γ.Βουρσούκη. Οι ίδιοι παίκτες σκόραραν και στην επανάληψη, με τον Βαξεβάνη να πετυχαίνει χατ τρικ και τον Γ.Βουρσούκη να ολοκληρώνει το θρίαμβο της ομάδας του Μολύβου. Οι δύο τους είχαν και από ένα δοκάρι.

Σημαντική εκτός έδρας νίκη πήρε η ΑΕΜ, μέσα στο Πέραμα, επί της Αναγέννησης Γέρας. Η ομάδα του Γιώργου Κουτρομπίλα πήρε προβάδισμα πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου με γκολ του Ανδριάννη και ο ίδιος παίκτης, στην επανάληψη, έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του. Οι παίκτες του Δημήτρη Γαβαλά σκόραραν με τον Παυλέλλη και είχαν δοκάρι με τον Τάκα.

Θύελλα Πηγής-Ατρόμητος Αγ. Μαρίνας 3-0

Εντυπωσιακό ματς πραγματοποίησε η Θύελλα Πηγής, που έριξε μια ξεγυρισμένη τριάρα στην ομάδα της Αγίας Μαρίνας και έδειξε πως ήθελε περισσότερο τη νίκη. Σκόρερ της ομάδας του Θοδωρή Παπαδημητρίου χρίσθηκαν οι Σταμούλης, Κάσσος και Τζάνος, απομακρύνοντας τη Θύελλα από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Αστέρας Νίκης-Δόξα 6-1

Μπορεί το ημίχρονο να βρήκε τις δύο ομάες ισόπαλες με 1-1, χάρη στα γκολ των Μ. Μπαράκη και Στεργιανού, όμως στην επανάληψη, οι παίκτες του Θοδωρή Γιακαλή ήταν ασταμάτητοι και έφτασαν στο άνετο 6-1. Τα υπόλοιπα γκολ των γηπεδούχων πέτυχαν οι Λαμπράκης, Διονυσάτος, Παπαγεωργίου, Λαγουτάρης και Χριστιανός.

Αετός Λουτρών-Διαγόρας Αγ. Παρασκευής 0-3

Καλύτερος ο Διαγόρας, πήρε μια ακόμα νίκη, αυτή τη φορά μέσα στα Λουτρά επί του Αετού με 0-3. Η ομάδα του Νίκου Μάτα προηγήθηκε με τον Σάββα Παπαδημητρίου στο ημίχρονο, διπλασίασε τα τέρματά της με τον Παναγιώτη Δελόλμα και ολοκλήρωσε το τρίποντο, με γκολ του Μελαχροινού, ο οποίος είχε και δοκάρι.

Αιγέας Πλωμαρίου-Προοδευτική Σκ. Καλλονής 2-1

Όμορφο ματς πραγματοποιήθηκε στο "Μιχαλέλειο" του Πλωμαρίου, όπου ο Αιγέας νίκησε την Προοδευτική Σκ. Καλλονής με 2-1, σκορ που διαμορφώθηκε από το Α' Ημίχρονο. Τα γκολ των γηπεδούχων σκόραραν οι Χαλδέζος και Γιαννίκος, ενώ για τη φιλοξενούμενη ομάδα της Σκάλας, ο Σούβλατζης.

Βύρων Μόριας-Όλυμπος Αγιάσου 1-4

Συνέχισε να οδηγεί την κούρσα στην Α' Κατηγορία, διατηρώντας διαφορά ασφαλείας ο Όλυμπος, επικρατώντας μέσα στη Μόρια του Ερμή με 1-4. Τα γκολ της ομάδας της Αγιάσου πέτυχαν οι Κέρι, Λαλάς, Καλλιοντζής και Χωματάς, ενώ για τους γηπεδούχους, ο Μπαζίνας.