Ξεμούδιασμα με πέντε γκολ!

20/08/2011 - 20:30 Τελευταία τροποποίηση στις 21/08/2011 - 11:13

Φιλική νίκη με σκορ 5-0 πανηγύρισε ο Αιολικός επί της Προοδευτικής Σκ. Καλλονής, σε αγώνα που διεξήχθη το απόγευμα του Σαββάτου στο Στάδιο "Κώστας Κεντέρης" του Λεκανοπεδίου.

Η ομάδα της Μυτιλήνης ήταν παραγωγική στο πρώτο της φιλικό, στη διάρκεια της προετοιμασίας της, αν και παρουσιάστηκε αρκετά σφιγμένη, με τον προπονητή Φώτη Κοκκινέλλη να αποδίδει το γεγονός, στις διπλές και σκληρές προπονήσεις που ακολουθούν οι ποδοσφαιριστές σε αυτές τις δύο πρώτες εβδομάδες της νέας περιόδου.

Το 5-0 υπέρ του Αιολικού διαμορφώθηκε χάρη στα γκολ των Μιχαλάκη (1-0), Κάρδαρη (2-0), Π. Δελόλμα (3-0, 5-0) και Σπάρταλη (4-0). Η ομάδα της Προοδευτικής είχε ένα ακυρωθέν γκολ με τον Μαραγκό, αλλά και μια άστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Νερατζή, ενώ το σκορ ήταν ακόμα στο 1-0.

Ο Φώτης Κοκκινέλλης χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεσή του, ενώ χρόνο συμμετοχής δεν πήραν ο Χατζηκυριάκος (λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων), οι Κάμπερ και Κουκέλλης (λόγω τραυματισμού) και ο Βούρος, που αναχωρεί αύριο για να ενσωματωθεί με την αποστολή της Εθνικής παίδων.

Και ο Μανόλης Εμαννουήλ έδωσε τη δυνατότητα σε όλους τους ποδοσφαιριστές του να αγωνιστούν, ενώ προς το τέλος του ματς εισήλθαν στον αγωνιστικό χώρο και πολλοί νεαροί σε ηλικία παίκτες.

ΑΙΟΛΙΚΟΣ: Καλαιτζίδης, Αγιακάτσικας, Καδής, Αποστολίδης, Καπταγιάννης, Μίχος, Διονυσάτος, Κάρδαρης, Παπαδόπουλος, Μιχαλάκης, Π. Βουργουτζής

Στο Β' Ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Π. Δελόλμας, Μουτζούρης, Μ. Ελευθερίου, Τ. Ελευθερίου, Σπάρταλης, Λαγουτάρης, Αδαλής, Γ. Βουργουτζής

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΚ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ: Βογιατζής, Μαγγανάς, Τ. Δουνιάς, Μπίρης, Κουμέλλης, Στρ. Δουνιάς, Κέλπαλης, Τζουβανέλλης, Μαραγκός, Μολυβιάτης, Νερατζής

Στο Β' Ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Κασσιώτης, Μπερτένης, Κατσαρός, Μαλλής, Γκιάτα, Αμπατζής, Κοκκώνης, Τραπουζανλής, Αγαδέλλης