Στο... ρελαντί, 0-1 μέσα στο Ίππειος

22/09/2010 - 13:54 Τελευταία τροποποίηση στις 22/09/2010 - 22:52

Νίκη με σκορ 0-1 για τον Αιολικό για τη Β' Φάση του Κυπέλλου Λέσβου, όπου αντιμετώπισε τον Αστέρα Ιππείου εκτός έδρας. Η ομάδα της Μυτιλήνης αγωνίστηκε με πολλούς νεαρούς ποδοσφαιριστές, έπαιξε -τηρουμένων των αναλογιών- καλό ποδόσφαιρο και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες.

Το γκολ της ομάδας του Αιολικού πέτυχε ο Στρατής Δουνιάς με εντυπωσιακό "ψαλιδάκι" στο 10ο λεπτό και η ομάδα της Μυτιλήνης θα μπορούσε να έχει διευρύνει το σκορ σε 4-5 ακόμα καλές περιπτώσεις.

Ο Αστέρας Ιππείου στάθηκε αξιοπρεπώς στο γήπεδο, παρουσιάζοντας ένα δουλεμένο σύνολο, που είχε μάλιστα τις ευκαιρίες για να ισοφαρίσει στα τελευταία λεπτά του ματς, όταν και επήλθε χαλάρωση από την πλευρά του Αιολικού.

Ο Φώτης Κοκκινέλλης ξεκούρασε τους περισσότερους βασικούς του ποδοσφαιριστές, εν όψει του αγώνα πρωταθλήματος της Κυριακής με το Φωστήρα, δίνοντας χρόνο συμμετοχής στον Τάσο Σπύρου, τον Πραξιτέλη Βούρο και τον τερματοφύλακα Χάρη Αλισσανδράτο.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΕΙΟΥ: Πατράκης, Καρτάλης Πλ., Τσεκούρας, Καράμπελας (80' Γιοβάνης), Κουτσέλης, Μπριλάκης, Σαμαράς, Παράσχου, Βλάχος (65' Λημναίος), Σαμοθρακής, Τζιθριώτης

ΑΙΟΛΙΚΟΣ: Αλισσανδράτος, Σπύρου, Καδής, Καπταγιάννης (62' Μουτζούρης), Βούρος, Σκαλοχωρίτης, Βαμβουκλής (71' Κροτσίδας), Δουνιάς, Σοφιάνης, Π. Βουργουτζής, Τσιταντίνος (80' Καφαλούκος)