Φαβορί ανόδου ο Κανάρης Νενήτων!

19/05/2013 - 17:44

AnagennisiGeras_Kanaris_2-4_6Μεγάλη νίκη σημείωσε ο Κανάρης Νενήτων κατά την 3η Αγωνιστική των αγώνων μπαράζ για την άνοδο στη νέα Γ' Εθνική, επικρατώντας στη Χίο του ΑΟ Μυκόνου με 2-0.

Οι Χιώτες ήταν ανώτεροι και ευτύχησαν να προηγηθούν στο πρώτο ημίχρονο με γκολ του Ατσάλη, πηγαίνοντας με το υπέρ τους προβάδισμα στην ανάπαυλα. Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να ισορροπήσουν το ματς, χωρίς όμως ουσιαστικό αποτέλεσμα. Ο Κανάρης κατάφερε να πετύχει και δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, με σκόρερ τον Πάλλα. Αξίζει να σημειωθεί ότι και τα δύο γκολ της ομάδας του Δήμου Κάβουρα, δημιούργησε ο Καππός.

Μετά και το τρίποντο αυτό, ο Κανάρης Νενήτων ανέβηκε μόνος πρώτος στην κορυφή της βαθμολογίας με 9 βαθμούς, τους οποίους θα κάνει 12 την επόμενη αγωνιστική αφού θα πάρει ξεκούραστα το ματς με την ΑΕ Βαθύλλου Πανσαμιακού στα χαρτιά.