Σαρωτικός ο Πανελευσινιακός στη Ζάκυνθο

11/02/2015 - 16:46 Τελευταία τροποποίηση στις 15/02/2015 - 19:21
Με θρίαμβο ολοκληρώθηκε για την ομάδα της Ελευσίνας η εξ' αναβολής αναμέτρηση στην έδρα του Ζακυνθιακού, που είχε αναβληθεί λόγω δυσμενών καιρικών συνθηκών κατά τη διεξαγωγή της 16ης Αγωνιστικής.

Ο Πανελευσινιακός επικράτησε με το ευρύ 0-4 και προσπέρασε έτσι τον Αιολικό στη βαθμολογία του 3ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Το σκορ άνοιξε στο 31ο λεπτό με γκολ του Γκεμίση και δύο λεπτά αργότερα, ο Κουσκουνάς έθεσε τις βάσεις για την άνετη επικράτηση της ομάδας του. Στην επενάληψη, ο Πανελευσινιακός ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-3 με τέρμα του Μάρη (79'), ενώ το τελικό 0-4 διαμόρφωσε με αυτογκόλ ο Τζιαφέρης.

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με 10 παίκτες, αφού τραυματίστηκε ο Ευθυμιάδης ενώ είχαν γίνει και οι τρεις αλλαγές.