Μαζί Ελευσίνα και Άργος

30/03/2015 - 11:04 Τελευταία τροποποίηση στις 30/03/2015 - 01:28

Εύκολη επικράτηση για τον Παναργειακό επεφύλασσε η 24η Αγωνιστική και η αναμέτρηση με αντίπαλο την Αχαϊκή (2-0). Οι «Λύκοι» του Άργους άνοιξαν το σκορ με μονοκόμματο σουτ του Κατσικοκέρη (9’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Κοιλιάρα (40’). Οι γηπεδούχοι είχαν και δύο δοκάρια με τους Κοιλιάρα (83’) και Λίτσο (90’).

Στην Καλαμάτα, η «Μαύρη Θύελλα» δε συνάντησε ιδιαίτερες δυσκολίες κόντρα στον Αστέρα Μαγούλας (4-0). Το σκορ άνοιξε ο Λουμπαρδέας (23’) με πλασέ και μετά ανέλαβε δράση ο Καλαντζής, που σημείωσε χατ τρικ (50’, 61’ και 77’).

Σημαντική νίκη πέτυχε το Λουτράκι επί του Βύζαντα Μεγάρων (1-0) με γκολ που σημείωσε ο Παπαναστασίου στο 87ο λεπτό, μετουσιώνοντας την υπεροχή του στο δεύτερο ημίχρονο.

Στη Βουπρασία, ΠΑΟ Βάρδας και Δόξα Νέας ΜΑνωλάδας αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1, σε ένα αποτέλεσμα δίκαιο, καθώς οι δυο ομάδες είχαν ουσιαστικά από ένα ημίχρονο. Προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κωνσταντινιδης (16’) και ισοφάρισαν οι φιλοξενούμενοι με γκολ του Μαυρόπουλος (68’). Η Δόξα ολοκλήρωσε το ματς με 10 παίκτες λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Σωτηρόπουλου.

Στη Μυτιλήνη, ο Αιολικός δε δυσκολεύτηκε απέναντι στον Ερμή Κιβερίου, φτάνοντας στη νίκη με τέρματα των Μανουσάκη (12’), Σπανού (46’) και Μίχου (77’).

Τέλος, ξεκούραστα πρόσθεσαν τρεις πόντους στη συγκομιδή τους Παναρκαδικός και Ζακυνθιακός, που κέρδισαν στα χαρτιά την Κύμη (3-0αα) και τον Μανδραϊκό (0-3αα), αντίστοιχα.