Ντεμπούτο με ήττα για Κασάπη

16/02/2011 - 17:31
Με το... αριστερό ξεκίνησε η νέα θητεία του Μιχάλη Κασάπη στο Φωκικό, αφού η ομάδα της Άμφισσας ηττήθηκε σήμερα στο εξ΄αναβολής παιχνίδι του βορείου ομίλου στη Football League 2, από τον Εορδαϊκό με σκορ 2-1.
Παρά το γεγονός πως οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τον αντίπαλο και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 9ο λεπτό με τον Κουμπρόγλου, ο Εορδαϊκός κατάφερε να αντιδράσει και με πρωταγωνιστή τον Σικαλόπουλο να φέρει... τούμπα το ματς. Αρχικά, ισοφάρισε στο 22' για να πάρει τη νίκη με ολική ανατροπή επτά λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης. Οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι με τον Μπελεβέτη στο 55ο λεπτό.

Εορδαϊκός (Γ.Στράντζαλης): Αποστόλου, Ριζούλης, Στεργιόπουλος, Δεληζήσης, Τσιανάκας, Κουτσουρές (46' Ταφαρλής), Παυλίδης (68' Πασιαλής), Κάλφας, Μπελεβέτης (79' Προβίδας), Σικαλόπουλος, Άγγος

Φωκικός (Μ.Κασάπης): Παρασκευάς, Θωμόπουλος, Καλλέργης, Κωστόπουλος, Σκαρίμπας, Κανελλόπουλος, Κουμπρόγλου, Δημητρίου, Τρελλόπουλος, Δήμας, Τζέκος (75' Δημητρουλόπουλος)

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Συμεωνίδης (Πιερίας)
ΒΟΗΘΟΙ: Κύφος (Πιερίας), Δ. Τίκας (Καρδίτσας)