Διπλό στις καθυστερήσεις για Επανομή!

05/03/2011 - 23:38

Η Επανομή διατηρήθηκε τελικά στην κορυφή, αφήνοντας (με ματς παραπάνω) 7 βαθμούς πίσω Καλλονή και Γιαννιτσά. Ο Τύρναβος καλείται πλέον να αναζητήσει βαθμούς σωτηρίας στη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν επιθετικότερα το παιχνίδι. Μετά το 25' οι φιλοξενούμενοι πήραν την πρωτοβουλία των κινήσεων και προηγήθηκαν στο 37' μετά από κόντρες με τον Κανούλα να βγαίνει μόνος προ του Καραναστάση και να σκοράρει αφού η απόκρουση του Καραναστάση έστειλε τη μπάλλα πάνω του. Ο Τύρναβος μετά το 60 ' κατάφερε να βγει μπροστά και να πιέσει δημιουργώντας φάσεις μπροστά στην αντίπαλη εστία με τους φιλοξενούμενους να αρκούνται στις καθυστερήσεις.

Στο 92' ήρθε η ισοφάριση για τους γηπεδούχους, όταν στο σουτ του Κοταρέλα αφού κόντραρε η μπάλλα και στους αμυντικούς κατέληξε στην εστία του Παπαδόπουλου. Αμέσως με τη σέντρα, στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων οι φιλοξενούμενοι άλλαξαν τη μπάλλα με τους αμυντικούς του Τυρνάβου απλά να "παρακολουθούν σαν θεατές" και πέτυχαν το 1-2 με κοντινό σουτ του Τσουκάνη.

Τύρναβος (Μιχάλης Ζιώγας): Καραναστάσης, Κ. Σκούπρας (46' Κωστέλλος), Κλάζογλου (69' Λούγκος), Γεωργαντζιάς, Κ. Μάγγος, Γρηγορίου, Κουβελάς (59' Κοταρέλας), Σιάτρας, Θ. Μάγγος, Νάκας, Κράβαρης.

Αναγέννηση Επανομής (Αλέκος Βοσνιάδης): Παπαδόπουλος, Σαμαράς, Πολίτης, Παπατζίκος, Ευθυμιάδης (40 λ.τ Κουρδάκης), Γεωργιάδης, Τσουκάνης, Κουλίδης, Κανούλας (72' Γκέσιος), Διαμαντίδης, Χασομέρης (80' Ασλανίδης).

Πηγή: sporttirnavos.com

Στο άλλο ματς της ημέρας, η Ζάκυνθος νίκησε με 1-0 τον Μακεδονικό, χάρη στο γκολ του Σάκη Γεωργίου στο 38ο λεπτό της αναμέτρησης. Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν τον αγώνα με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Τσιριγώτη, με δεύτερη κίτρινη στο 74ο λεπτό.