"Boxing day" από την ΕΠΣΛ!

18/12/2014 - 16:44 Τελευταία τροποποίηση στις 22/12/2014 - 20:01

Την παραμονή των Χριστουγέννων αποφάσισε να ορίσει τα παιχνίδια της Β' Φάσης του Κυπέλλου Λέσβου η αρμόδια επιτροπή της Ένωσης, προσδίδοντας έτσι και ποδοσφαιρικό ενδιαφέρον την εορταστική περίοδο που διανύουμε.

Τα ζευγάρια είναι αμφίρροπα και οι φίλαθλοι θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν ανταγωνιστικές αναμετρήσεις. Αναμφίβολα, ο αγώνας που "κλέβει" την παραστάση είναι εκείνος στον Παπάδο, όπου η Αναγέννηση Γέρας υποδέχεται τον Διαγόρα Αγίας Παρασκευής. Όμως και οι υπόλοιπες αναμετρήσεις, που θα ξεκινήσουν όλες στις 14:15 το μεσημέρι της Τετάρτης (24/12) είναι αμφίρροπες και τραβούν τα βλέμματα των ποδοσφαιρόφιλων.

Συνοπτικά τα παιχνίδια της Β' Φάσης, που είναι νοκ άουτ και σε περίπτωση ισοπαλίας, θα ακολουθήσει παράταση και ενδεχομένως και πέναλτι: