Έκπληξη και στο Μόλυβο που πέταξε έξω τον Αιγέα!

01/09/2013 - 21:00

aigeas_olympos_fasi1Με τον Αρίωνα Μήθυμνας να κάνει τη μεγάλη έκπληξη και να πετάει εκτός συνέχειας τον Αιγέα μετά το τελικό 4-2 στο γήπεδο του Μολύβου, ολοκληρώθηκε η Β΄ φάση του Κυπέλλου Λέσβου. Στο δεύτερο παιχνίδι του προγράμματος, ο Ατρόμητος Αγίας Μαρίνας ανέτρεψε στην επανάληψη του αγώνα το εις βάρος του 1-0 από τον Πολιχνίτο, χάρις σε χατ τρικ του Κούτσα στο διάστημα από το 45΄έως το 55΄!

Στο Μόλυβο τώρα οι γηπεδούχοι με κορυφαίο τον Γιώργο Κουτσό που πέτυχε δύο τέρματα, ήταν καλύτεροι απέναντι σε έναν βαριεστημένο Αιγέα και δικαίως πανηγύρισαν την πρόκριση.

Στο ημίχρονο προηγήθηκαν με 2-1 (σ.σ. ισοφάρισε ενδιάμεσα σε 1-1 ο Κατσιάνος), στην επανάληψη ο Αιγέας ισοφάρισε εκ νέου με το Μουτσογιάννη, αλλά η αποβολή του Καραμπέτσου με δεύτερη κίτρινη κάρτα έκοψε τη φόρα των Πλωμαριτών. Ο Αρίονας αντεπιτέθηκε και έφτασε στο τελικό 4-2 με άλλα δύο τέρματα του Μαρούλη και του Βουτυράκη.

Ο Αιολικός τέλος επικράτησε ως γνωστόν με 3-1 του Διαγόρα στον Ταρλά.