Δυναμικό ξεκίνημα για τις Μικτές στην Ανάβυσσο

27/10/2015 - 12:18

Σε εξέλιξη βρίσκεται το Πανελλήνιο πρωτάθλημα προεπολιγής εθνικών ομάδων, στις κατηγορίεςπαίδων και νέων, που για τον όμιλο του Αιγαίου διεξάγεται στην Ανάβυσσο.

Στην πρεμιέρα, στο Γήπεδο της Παλαιάς Φώκαιας, η Μικτή παίδων της ΕΠΣΛ επικράτησε της Χίου με σκορ 2-0, χάρη σε γκολ που σημείωσαν οι Κουρουλής (27') και Γαλιμήτης (30')

ΜΙΚΤΗ ΕΠΣΛ Παίδων (Π. Μαστέλλος): Καρμενέλλης, Πολυχρός (50' Πουλιάνος), Βαλαβάνης (77' Βαφειάδης), Μακρής, Τσομπανέλλης, Μανδάνης, Πολύζος (77' Παπάχιου), Παππάς (70' Καλατζής), Κουκάρας, Κουρουλής, Γαλιμήτης (65' Παπαρίσβας).

Στους νέους, η ομάδα της Λέσβου ξεκίνησε επίσης νικηφόρα επί της Χίου με σκορ 3-0, με δύο γκολ του Καπερώνη (73' και 76') και του Παπουτσιδέλλη (8'), σε ένα ματς όπου η υπεροχή της ομάδας μαςμετουσιώθηκε σε γκολ στο τελευταίο 20λεπτο του αγώνα.

ΜΙΚΤΗ ΕΠΣΛ νέων (Π. Μαστέλλος): Ζηρόπουλος, Ψωμάρας, Δομαατάς, Σιταράς (63' Ματζουράνης, Γεωργαντής, Θεοδοσίου, Νομίδης (80' Αραπαντώνης), Χιωτέλλης,Παπουτσιδέλλης, Μαρίνος, Βελούτσος (66' Καπερώνης.

Χθες, οι παίδες αναδείχθηκαν ισόπαλοι με τις Κυκλάδες σε σκορ 3-3, στο Γήπεδο Αναβύσσου "Βασίλης Τροχίδης", με τέρματα που πέτυχαν οι Μακρής (25'), Μανδάνης (68') και Κουρουλής (83').

ΜΙΚΤΗ ΕΠΣΛ Παίδων (Π. Μαστέλος): Καρμενέλλης, Πουλιάνος, Βαλαβάνης, Μακρής, Τσομπανέλλης, Μανδάνης, Πολύζος, Παππάς, Κουκάρας (80' Κρητικός), Κουρουλής, Γαλιμήτης (50' Παπαρίσβας, 55' Πολύχρος)

Στους νέους, η Λέσβος ηττήθηκε από τις Κυκλάδες με 0-1, σε ένα ματς όπου οι παίκτες του Μαστέλλου είχαν δύο δοκάρια με τον Βελούτσο και πολλές χαμένες ευκαιρίες, μένοντας ωστόσο πίσω στο σκορ από το 7ο λεπτό.

Μικτή ΕΠΣΛ Νέων (Π. Μαστέλλος): Ζηρόπουλος, Ψωμάρας, Δοματάς, Ματζουράνης, Γεωργαντής (71' Σιταράς), Θεοδοσίου, Καπερώνης (35' Νομίδης), Χιωτέλλης, Παπουτσιδέλλης, Μαρίνος, Βελούτσος (61' Ψαρράς).