Μία νίκη και μία ήττα με Κυκλάδες!

06/01/2016 - 10:41 Τελευταία τροποποίηση στις 06/01/2016 - 11:16

Με μία νίκη και μία ήττα συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα προεπιλογής εθνικών ομάδων, οι Μικτές της ΕΠΣ Λέσβου. Αντιμετωπίζοντας τις αντίστοιχες ομάδες των Κυκλάδων, οι νέοι νίκησαν με σκορ 1-0 και οι παίδες ηττήθηκαν με το βαρύ 0-5.

Ο αγώνας των νέων είχε ρυθμό, με την ομάδα της Λέσβου να έχει την υπεροχή στο πρώτο 45 λεπτο και τις Κυκλάδες να παίζουν με αντεπιθέσεις. Στην επανάληψη το σκηνικό άλλαξε, με τη Μικτή Λέσβου να περιορίζεται σε παθητικό ρόλο. Στη μεγαλύτερη ευκαιρία από πλευράς Κυκλάδων, στο 82ο λεπτό, ο Ζηρόπουλος κράτησε το 0-0 ενώ πέντε λεπτά αργότερα αποβλήθηκε ο προπονητής Παναγιώτης Μαστέλλος για διαμαρτυρία. Όμως το φινάλε επεφύλασσε γκολ για την ομάδα της Λέσβου, που κυριολεκτικά με τη λήξη πήραν τη νίκη με γκολ του Παπουτσιδέλλη, απέναντι στους πρωτοπόρους του ομίλου Αιγαίου.

Μικτή νέων ΕΠΣΛ (Π. Μαστέλλος): Ζηρόπουλος, Ψωμάρας, Δωματάς, Σιταράς, Ματζουράνης, Aραπαντώνης, Χιωτέλλης (79' Σφαμιδάκης), Ψάρρας (67' Θεοδοσίου), Παπουτσιδέλλης, Μαρίνος, Βελούτσος (73' Νομίδης)

Οι παίδες εμφανίστηκαν ταλαιπωρημένοι από το ταξίδι και το προχθεσινό ματς της πρεμιέρας, παίζοντας δεύτερο ματς μέσα σε λιγότερο από 15 ώρες. Η Μικτή της ΕΠΣ Κυκλάδων ήταν ανώτερη και έφτασε στο εμφατικό 0-5 με γκολ που σημείωσαν οι Λιέας (10'), Βαμβακούσης (12'), Παντελαίος (17'), Δριμάλας (38') και Σαρρής (70').

Μικτή παίδων ΕΠΣΛ (Π. Μαστέλλος):  Καρμενέλλης (30' Σολωμός), Πουλιάνος, Βαλαβάνης (35' Καλαντζής), Πολύχρος, Μακρής, Μανδάνης, Διμπάμπης (30' Παπαρισβάς), Παππάς (35' Βαφειάδης), Πολύζος, Κουρούλης, Γαλημίτης (30' Κρητικός)