Το σήκωσαν τα Λιονταράκια στο παιδικό!

19/02/2012 - 19:29

Σε ένα παιχνίδι διαφήμιση του ποδοσφαίρου πραγματικά, το Κύπελλο του πρωταθλητή του παιδικού της Λέσβου, κατέληξε στα Λιονταράκια του Βαγγέλη Σπανού, που παρά το ότι τερμάτισαν δεύτερα στην κανονική διάρκεια της σαιζόν, κατάφεραν να κάνουν το… break και να κατακτήσουν τον τίτλο στα πέναλτι απέναντι στον Οδυσσέα Ελύτη, στο γήπεδο της Θερμής!

Το παιχνίδι είχε πολύ καλό ρυθμό, είχε σασπένς με τον Οδυσσέα Ελύτη που ήταν αήττητος σε όλη τη σαιζόν να προηγείται στο ημίχρονο με 0-1. Τα Λιονταράκια ωστόσο αντέδρασαν και ισοφάρισαν με τέρμα του Ραχάνη!

Το παιχνίδι έληξε ισόπαλο αφού οι δύο ομάδες παρά το ότι είχαν αρκετές ευκαιρίες δεν μπόρεσαν να βρουν δίχτυα και η διαδικασία οδηγήθηκε στα πέναλτι, αφού δεν προβλεπόταν παράταση.

Εκεί τα Λιονταράκια αποδείχθηκαν πιο ψύχραιμα και επικράτησαν με 4-2 προσθέτοντας ένα σημαντικό τίτλο στην αναμέτρηση των δύο ουσιαστικά σημαντικότερων ακαδημιών ποδοσφαίρου της Λέσβου!

Νωρίτερα στο μικρό τελικό η ΑΕΛΚ κέρδισε με 1-0 το Βύρωνα Μόριας και κατέκτησε την τρίτη τιμητική θέση στο πρωτάθλημα.