Έπεσε η αυλαία στο Πρωτάθλημα Ενώσεων [pics]

09/01/2013 - 11:30 Τελευταία τροποποίηση στις 09/01/2013 - 12:35

Miktes_Lesvos_Xios_2012_13_4Έστω και με μικρές καθυστερήσεις ολοκληρώθηκαν οι αγώνες της τελευταίας αγωνιστικής του Πρωταθλήματος προεπιλογής εθνικών ομάδων σε παίδες και νέους, κάτω από αραιή χιονόπτωση και γενικότερα πολύ χαμηλές θερμοκρασίες.

Η Μικτή Λέσβου παίδων αγωνίστηκε στο "Γ. Σκούφος" με αντίπαλο τη Χίο και παρά το γεγονός πως προηγήθηκε στο α' ημίχρονο με γκολ του Παρέλλη (6'), ελέγχοντας τον αγώνα, στην επανάληψη γνώρισε την ήττα με δύο γκολ του Αμπαζή (44', 71') και τον τερματοφύλακα  Κρουσουλούδη να κατεβάζει τα ρολά.

Στο άλλο ματς της ημέρας, οι Κυκλάδες είχαν εύκολο έργο απέναντι στη Σάμο (5-0).

Στους νέους, η Μικτή Λέσβου δεν είχε κανένα απολύτως πρόβλημα να επικρατήσει με σκορ 8-0 της αντίστοιχης της Χίου, καπαρώνοντας έτσι την 1η θέση και μάλιστα με διαφορά στον όμιλο του Αιγαίου. Τέσσερα γκολ για την ομάδα του Στέλιου Μουντανάρη πέτυχε ο Λαμπράκης (27', 56', 62',  66'), δύο τέρματα σημείωσε γκολ ο Τσομπανέλλης (48', 72') και τα άλλα δύο γκολ ο Χατζηγιοβάννης (50', 63').

Στο άλλο ματς της ημέρας, Κυκλάδες και Σάμος αναδείχθηκαν ισόπαλες (2-2).