Αήττητοι οι παίδες, πρωτιά οι νέοι!

23/03/2013 - 18:13 Τελευταία τροποποίηση στις 23/03/2013 - 18:40

Xios_Dwdekanisa_Miktes_Neoi_2013Την εκπληκτική τους παρουσία στη Χίο συνέχισαν οι Μικτές ομάδες της ΕΠΣ Λέσβου και κατά την 4η Αγωνιστική της Β' Φάσης στο Πανελλήνιο Αναπτυξιακό Πρωτάθλημα, που διεξάγεται αυτές τις ημέρες στο γειτονικό νησί.

Οι παίδες του Λάκη Σπανού πέτυχαν το "3 στα 3", κάνοντας τα Δωδεκάνησα που φιγουράρουν στην κορυφή της βαθμολογίας, να υποκλιθούν στο πάθος και την αποτελεσματικότητα της ομάδας της Λέσβου. Με σκορ 3-2, σε ένα συναρπαστικό ματς, η ομάδα του νησιού μας υποχρέωσε σε ήττα τους πρωτοπόρους, αποσπώντας τα εύσημα για την πολύ καλή τους απόδοση στο Β' Γύρο.

Η ομάδα μας προηγήθηκε με 2-0 με δύο γκολ του Ραχάνης, ωστόσο το ημίχρονο έληξε 2-1. Με το ξεκίνημα της επανάληψης η Λέσβος έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μπαζίμα, αλλά πέτυχε και το 3-1 με τον Μαρίνο, ενώ τα Δωδεκάνησα μείωσαν προς τη λήξη στο τελικό 3-2.

Οι νέοι του Στέλιου Μουντανάρη υποχρέωθηκαν στην πρώτη απώλεια βαθμών στη φετινή διοργάνωση, αφού αναδείχθηκαν ισόπαλοι με τα Δωδεκάνησα (0-0), σε ένα ματς όπου είχαν τις ευκαιρίες για να φύγουν με ακόμα ένα νικηφόρο τρίποντο βαθμών.

Οι υποχρεώσεις των ομάδων μας ολοκληρώνονται την Κυριακή, απέναντι στην οικοδέσποινα Χίο. Οι παίδες βρίσκονται αγκαλιά με τη 2η θέση στο νησιωτικό όμιλο, ενώ οι νέοι έχουν εξασφαλίσει την πρωτιά.

(Πηγή φωτό: sportschios.gr)