Ακάθεκτός ο Λεβαδειακός, επιστροφή στις νίκες για ΠΑΟΚ Β

04/11/2023 - 17:37 Τελευταία τροποποίηση στις 04/11/2023 - 17:41

Νικητής στο ντέρμπι κόντρα στον Ηρακλή ήταν ο Λεβαδειακός ο οποίος συνεχίζει ακάθεκτος να οδηγεί την κούρσα στην κορυφή του Βορείου ομίλου της Superl League 2.

Οι Βοιωτοί πέρασαν και από την Θεσσαλονίκη επικρατώντας του Ηρακλή με 0-1 και έκαναν έτσι το 6 στα 6 στο φετινό πρωτάθλημα. Ο Γηραιός από την άλλη παρέμεινε στους 5 και βρίσκεται στην 7η θέση του Βορείου ομίλου μαζί με τον Αιολικό.

Στο αγωνιστικό μέρος, οι γηπεδούχοι στο 54′ δεν κατάφεραν να σκοράρουν από το σημείο του πέναλτι, με την μπάλα στην εκτέλεση του Σίλβα να σταματάει στο δοκάρι του Κροφ. Σαν να μην έφτανε αυτό για τους «κυανόλευκους», τέσσερα λεπτά αργότερα (58′) ο Νίκας με κεφαλιά έκανε το 0-1, σκορ που έμεινε ως το τέλος.

Επιστροφή στις νίκες για τον ΠΑΟΚ Β

Οι "ασπρόμαυροι" έκαναν το 1-0 με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γκορντεζιάνι στο 37' λεπτό.  Οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματα τους με το γκολ του Ρουμιάντσεβ στο 67' λεπτό. Ο ΠΑΟΚ Β' διατήρησε το προβάδισμα του στα τελευταία λεπτά και νίκησε εντός έδρας την Αναγέννηση Καρδίτσας με 2-0.