Νίκες για Καμπανιακό, ΑΕΛ και Νίκη Βόλου

05/11/2023 - 18:32 Τελευταία τροποποίηση στις 05/11/2023 - 18:45

Με νίκες συνέχισαν την 7η αγωνιστική του 1ου ομίλου της SL2, ο Καμπανιακός, η ΑΕΛ και η νίκη Βόλου.

Ο Καμπανιακός νίκησε εντός έδρας τον Απόλλωνα Πόντου με 1-0 με το γκολ του Πόζογλου στο 66' λεπτό. Ο Απόλλων Πόντου συνέχισε με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του.Λαμπίρη στο 83' λεπτό. Το 1-0 παρέμεινε έως το τέλος.

Η Νίκη Βόλου νίκησε εκτός έδρας την ΑΕΚ Β' με 0-3. Οι δύο ομάδες ήταν ανταγωνιστικές από την αρχή του αγώνα και το σκορ παρέμεινε στο 0-0 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Οι "κυανόλευκοι" ήταν σαρωτικοί στο δεύτερο ημίχρονο και σκόραραν τρία τέρματα με τους Ριμπέιρο στο 65' λεπτό, Μιράντα στο 77' λεπτό και Κάσσο στο 87' λεπτό.

Η ΑΕΛ επικράτησε 2-0 της Κοζάνης και παρέμεινε στην δεύτερη θέση του Α' ομίλου της Super League 2. Η αναμέτρηση ξεκίνησε με μία ώρα καθυστέρηση, καθώς ο προπονητής τερματοφυλάκων των «βυσσινί» υπέστη ανακοπή καρδιάς και διακομίστηκε στο νοσοκομείο. Ο Δημήτρης Μαυριάς άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό, με τον Πεντρόσο να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 78'.