Παρέμεινε στη δεύτερη θέση η ΑΕΛ 2-0 τον ΠΑΟΚ Β

11/11/2023 - 17:54 Τελευταία τροποποίηση στις 11/11/2023 - 17:55

Επιστροφή στις νίκες για την Κοζάνη 0-1 τον Καμπανιακό για την 8η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Super League 2. Η ΑΕΛ νίκησε 2-0 τον ΠΑΟΚ Β, ενώ ο Απόλλων Πόντου ήρθε ισόπαλος 2-2 με την ΑΕΚ Β.

Η Κοζάνη βρήκε το γκολ της νίκης στο 82’ με τον Καλλέργη απέναντι στον Καμπανιακό που αγωνιζόταν με 10 παίκτες από το 47' λόγω της αποβολής του Επππας.

Η ΑΕΛ πήρε τους τρεις βαθμούς κόντρα στον ΠΑΟΚ Β και παρέμεινε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας. Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και από τα πρώτα λεπτά πίεσαν τον Δικέφαλο, ανοίγοντας το σκορ στο 15ο λεπτό με τον Πλέγα. Στο 56ο λεπτό, ο Κανίς αστόχησε από την άσπρη βούλα, χάνοντας έτσι οι φιλοξενούμενοι την ευκαιρία για την ισοφάριση. Τελικά, η ΑΕΛ ήταν εκείνη που έφτασε σε δεύτερο τέρμα στο 74ο λεπτό με τον Παπαγεωργίου.

Η ΑΕΚ Β άνοιξε το σκορ με τον Τάσο Κοντορουχά στο 34ο λεπτό, ωστόσο, οι γηπεδούχοι απάντησαν άμεσα με τον Χρήστο Αλμπάνη και ο ίδιος παίκτης στο 64' έκανε την ανατροπή για τον Απόλλωνα. Στο 95' ο Χριστόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 2-2 και στέρησε την πρώτη νίκη από τους γηπεδούχους.