Η Αναγέννηση Καρδίτσας έσπασε το αήττητο του Λεβαδειακού

19/11/2023 - 19:36

Η Αναγέννηση Καρδίτσας νίκησε 2-0 τον Λεβαδειακό για την 10η αγωνιστική του Βορείου ομίλου της Super League 2 και τον υποχρέωσε στην πρώτη του ήττα.

Η ΑΣΑ έβαλε δύσκολα στους «πράσινους» που δεν μπόρεσαν να βγάλουν αντίδραση και πλέον μετρούν δεύτερη συνεχόμενη απώλεια βαθμών.

Το σκορ άνοιξε ο Κονίλιο στο 5′, ενώ ο Πίρινεν με αυτογκόλ υπέγραψε το τελικό αποτέλεσμα. Με τρίποντο αυτό, οι παίκτες της Αναγέννησης Καρδίτσας σταμάτησαν ένα αρνητικό σερί τεσσάρων αγώνων που δεν είχαν πετύχει γκολ με τρεις διαδοχικές ήττες.

Σπουδαία νίκη για τον Ηρακλή 1-3 τον Καμπανιακό

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο 16ο λεπτό με σουτ του Ταϊρη αλλά πέντε λεπτά αργότερα ο Γηραιός έφτασε στην ισοφάρισε με τον Εμπό. Οι φιλοξενούμενοι πήραν τον έλεγχο της αναμέτρησης και προσπαθούσαν να γίνουν απειλητικοί για την αντιπαλη εστία. Στο 65' ο Σίλβα με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα βάζοντας τον Ηρακλή μπροστά ενώ στο 80ο λεπτό ο Κούστα διαμόρφωσε το τελικό 1-3.