Με νίκη ξεκίνησε την νέα χρονιά ο Καμπανιακός, ισοπαλία για ΑΕΛ και ΑΕΚ Β

04/01/2024 - 18:21 Τελευταία τροποποίηση στις 04/01/2024 - 19:18

Στις αναμετρήσεις που ολοκλήρωσαν την 15η αγωνιστική του 1ου ομίλου της SL2, ο Καμπανιακός νίκησε εντός έδρας τον ΠΑΟΚ Β' με 2-0, ενώ ΑΕΛ και ΑΕΚ Β έμειναν στο 1-1.

Στην αναμέτρηση Καμπανιακός-ΠΑΟΚ Β, οι γηπεδούχοι είχαν τον πρώτο λόγο από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης και έκαναν το 1-0 με γκολ του Παπαστεριανού στο 6' λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι είχαν κάποιες ευκαιρίες με πιο μεγάλη το σουτ του Δαρέλα στο 37' λεπτό. Οι "κόκκινοι" πήγαν με το προβάδισμα στα αποδυτήρια 1-0.

Η γηπεδούχος ομάδα έκανε το 2-0 με την κεφαλιά του Μπούση στο 50' λεπτό, εμώ είχε και δοκάρι με την κεφαλιά του Γιουκούδη στο 65' λεπτό. Ο Καμπανιακός υπερασπίστηκε το προβάδισμα του στα τελευταία λεπτά και νίκησε εντός έδρας τον ΠΑΟΚ Β' με 2-0.

Ισοπαλία στη Λάρισα

Στη Λάρισα οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι μετά την εκτέλεση φάουλ του Θ. Παπαγεωργίου στο 18' λεπτό. Οι δύο ομάδες ήταν δυναμικές και ανταγωνιστικές, με το σκορ του πρώτου ημιχρόνου να είναι το 0-0.

Οι "κιτρινόμαυροι" έκαναν το 0-1 με το γκολ από την κεφαλιά του Χριστόπουλου στο 51' λεπτό. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Ογκμπόε στο 68' λεπτό.