Έπιασαν πεντάδα Κοζάνη και ΠΑΟΚ Β

28/01/2024 - 17:25 Τελευταία τροποποίηση στις 28/01/2024 - 17:55

Με νίκες προχώρησαν στο πρωτάθλημα ο ΠΑΟΚ Β και η Κοζάνη που αναρριχήθηκαν στην πέμπτη θέση. Νίκη και για την Λάρισα απέναντι στην Αναγέννηση Καρδίτσας.

Ο ΠΑΟΚ Β με δυο γκολ σε εννιά λεπτά επικράτησε 2-0 του Μακεδονικού. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Γκούμα, ο οποίος γύρισε τη μπάλα στη μικρή περιοχή και αφού προσέκρουσε στον Γρομητσάρη κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0. Στο 35’ έγινε το 2-0 με τρομερό σουτ του Γκούμα.

Η Κοζάνη έκαμψε την αντίσταση του Απόλλωνα Πόντου στην έδρα της με 1-0. Οι γηπεδούχοι έφτασαν στο γκολ της νίκης στο 26’, όταν ο Καλλέργης έβγαλε τη σέντρα και ο Ποζατζίδης με κεφαλιά σημείωσε το 1-0.

Νικήτρια αναδείχθηκε και η Λάρισα 1-0 απέναντι στην Αναγέννηση Καρδίτσας, με γκολ του Ατράντα από το 6ο λεπτό.