Με 7 μετάλλια ο ΑΣ Μυτιλήνης Τάε Κβον Ντο

06/03/2018 - 12:16 Τελευταία τροποποίηση στις 06/03/2018 - 13:01

Στο ανοικτό Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Νοτίου Ελλάδος, που διεξήχθη στη Χαλκίδα τις προηγούμενες ημέρες, έλαβε μέρος ο ΑΣ Τάε Κβον Ντο Μυτιλήνης και μάλιστα με αποστολή 17 αθλητών και αθλητριών.

Ο σύλλογος της Λέσβου κατέκτησε συνολικά 7 μετάλλια, ενώ είχε επιπρόσθετα και 5 πέμπτες θέσεις. Αξίζει να σημειωθεί ότι στο πρωτάθλημα συμμετείχαν συνολικά 1.470 αθλητές.

Χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η Ευτυχία Καμίνη, ασημένιο οι Μιχάλης Γιαννάκης, Δούκισσα Παπαμακαρίου, Ζωή Πλακωτάρη και χάλκινο οι Κωνσταντίνος Ζούρος-Καρδάτος, Αικατερίνη Κουλαγίνη, Εμμανουήλ Σουβατζόγλου.

Την 5η θέση στην κατηγορία τους κατέκτησαν οι Μιλτιάδης Βογιατζής, Δήμητρα Καρίπη, Άγγελος Κουρογένης, Δανάη Πιτσώνη, Άγγελος Σταυρίδης, ενώ έλαβαν επίσης μέρος οι Άννα Αβδελέλλη, Αθανάσιος Βαρελάς, Νικόλαος Κίνδερλης, Ανδρέας Κοντονίκας, Βασίλειος Ντελικολής.