Tae Kwon Dο: Τρία χάλκινα μετάλλια για τους Αθλητικούς Συλλόγους Πέτρας και Καλλονής στο Πανελλήνιο Κύπελλο

25/11/2023 - 15:58 Τελευταία τροποποίηση στις 25/11/2023 - 16:23

Mε τρία χάλκινα μετάλλια και πολλές εμπειρίες, επέστρεψε η αποστολή των Αθλητικών Συλλόγων Tae Kwon Do από το Πανελλήνιο Κύπελλο "Σταμάτης Κάσσης" που διεξήχθη το τριήμερο 17-19 Νοεμβρίου στον Πολύγυρο Χαλκιδικής με συμμετοχή 800 αθλητών και αθλητριών.

Οι Δρεκόλια Εβελίνα, Δάσος Κωνσταντίνος και Αναστασιάδου Χριστίνα κατάφεραν μέσα από δυνατούς αγώνες να κατακτήσουν την τρίτη θέση στις κατηγορίες τους. Ο προπονητής του συλλόγων κ. Γιάννης Παπουτσάνης, δηλώνει ιδιαίτερα ικανοποιημένος από την απόδοση όλων των αθλητών, δεδομένου ότι το αγωνιστικό επίπεδο ήταν πολύ υψηλό και ότι ήταν η πρώτη τους συμμετοχή σε επίσημους αγώνες εκτός νησιού.

Οι συμμετέχοντες αθλητές-τριες των δύο συλλόγων ήταν οι παρακάτω: Δάσος Κωνσταντίνος, Δρεκόλια Εβελίνα, Αναστασιάδου Χριστίνα, Δάσου Ελένη, Δουμάνη Ελένη, Καραβατάκη Ευστρατία και Αβαγιανού Ελπινίκη.